GeriGündem Mersin seçim sonuçları grafikler ve oy dağılımı ile Hurriyet.com.tr'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin seçim sonuçları grafikler ve oy dağılımı ile Hurriyet.com.tr'de

Mersin seçim sonuçları grafikler ve oy dağılımı ile Hurriyet.com.tr'de

Mersin seçim sonuçları en güncel veriler ve oy oranları ile birlikte Hurriyet.com.tr seçim sayfasında yer alıyor. Seçim sayfasında yer alan bilgilere Mersin il ve ilçe seçim sonuçları konusunda detaylara odaklanan birçok kişi,

Mersinliler yerel seçim sonuçları ve oy oranları için internet üzerinden grafikli ve oy oranlı seçim ekranlarına odaklandı. Seçim yasaklarının kalkması ardından 2019 yerel seçim sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin'de ikamet eden vatandaşlar da yerel seçim sonuçlarını hurriyet.com.tr’nin seçim özel sayfasından rahatlıkla takip edebilecek. Yaşadığı bölgedeki seçim sonucunu öğrenmek isteyen Mersinli seçmenler, oy oranlarını hurriyet.com.tr'nin seçime özel hazırlanan haritası ile görüntüleyebilecek.

Mersin'in anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, Mersin'deki tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla hurriyet.com.tr’nin seçim özel sayfasında yer alıyor.

Mersin'de, oyunu kullanmak için akülü arabasıyla geldiği okulda vatandaşların el birliğiyle aracını kaldırarak merdivenlerden çıkardığı okula gelen yürüme engelli kişi oyunu kullandı.

Merkez Toroslar ilçesinde yaşayan Selim Koyuncu, oyunu kullanmak için Yalınayak Ortaokulu'na gitti. Burada okuldaki asansörün görevlisine ulaşamaması nedeniyle binaya giremeyen Koyuncu, merdivenlerin bulunduğu alana gelip, vatandaşlardan yardım istedi. Çevredeki vatandaşlar da Koyuncu'yu akülü arabasıyla beraber kaldırıp okula girmesini sağladı.

Akülü arabasıyla sınıfa gelen Koyuncu, 2313 numaralı sandıkta görevlilerin de yardımıyla oyunu kullandı.

Koyuncu, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Burada asansör var ancak ilk etapta görevliye ulaşamadım. Ben de merdivenlerin bulunduğu alana geldim. Burada vatandaşlar, akülü arabamla beni kaldırıp okula girmeme yardım ettiler ve oyumu rahatça kullandım. Ben herkesin oyunu kullanmasını isterim. Bu her zaman olmuyor. Herkesin seçimini yapması gerekir." dedi.

Mersin seçim sonuçları grafikler ve oy dağılımı ile Hurriyet.com.trde