Gündem Haberleri

  Mersin’de sabıkalı şoför çalışmayacak

  Akif ÖZDEMİR / DHA
  20.02.2015 - 01:02 | Son Güncelleme:

  Özgecan Aslan’ın bindiği minibüsün şoförü tarafından katledilmesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. Buna göre, sabıkası olanlar Mersin sınırlarında şoförlük yapamayacak, minibüslere kamera konulacak.

  MERSİN Tarsus’ta 11 Şubat günü evine gitmek üzere bindiği minibüsün şoförü Suphi Altındöken tarafından vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, şehirdeki toplu taşımayla ilgili yönetmelikte değişilik yapılacağını bildirdi.

  KAN ÖRNEĞİ ALINACAK

  Özgecan cinayetinin, kendilerini tedbir almaya yönelttiğini belirtten Kocamaz, şu açıklamayı yaptı: “Bütün toplu taşıma araç şoförlerinin takipten geçirilmesi ve özellikle bunların sabıka kaydının bakılması, bir taraftan psikolojik olarak kontrol edilmesi ve aynı zamanda kan örnekleri alınarak, şoförlük yapacak kişilerin uyuşturucu kullanıp kullanmadığı yönünde de bir tespit yaptırma düşüncemiz var. Dolayısıyla rastgele kişinin toplu taşıma araçlarında şoför olarak çalışmasının önüne geçeceğiz. Aynı zamanda bütün şoförlerin kayıtlarının belediyede olması gerektiği gibi, kararımızı zaman zaman kontroller yaparak uygulamayı da sürdüreceğiz. Herhangi bir şekilde belediye yetkililerinin bilgisi dışında araçlarda şoförlük yapan olursa, o araçları trafikten men edeceğiz.”

  ZORUNLU ONLINE KAMERA

  Özgecan Aslan cinayeti için “Canice” diyen Kocamaz, “Bütün toplu taşıma araçlarına panik butonu koyduracağız. En kısa sürede başta belediye otobüslerimiz olmak üzere bütün araçlara online takip edilen kamera sistemini yerleştireceğiz. Toplu taşıma araçlarına bu mecburiyeti getireceğiz. Belli bir süre zarfında bu eksiklikleri tamamlamayan araçları da trafikten men edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı