Gündem Haberleri

  Mermer ocağının kurulmaması için nöbet tutuyorlar

  Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  06.05.2008 - 11:36 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR merkeze bağlı Karapazar Köyü sakinleri, evlerine yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki alana kurulması planlanan mermer ocağını engellemek için burada nöbet tutmaya başladı.

  2 yıl önce kapatılan köy yakınındaki başka bir mermer ocağında patlatılan dinamitler yüzünden evlerinin duvarlarının çatladığını söyleyen köylüler, mermer ocağının kurulması için getirilen elektrik direklerini şirket yetkililerine vermedi. Ocağın kurulmasını önlemek amacıyla gece-gündüz sırayla nöbet tutan köylüler, “Mermer ocağı yüzünden evlerimiz sallanıyor, suyumuz kirleniyor, sağlığımız bozuluyor” dedi.

  150 haneli 500 nüfuslu Karapazar Köyü’nün sakinlerinden Rabia Yücebaş, mermer ocağının kurulmaması için hergün nöbet tutacaklarını belirterek, “Köyümüze mermer ocağı yerine hizmet getirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

  Mermer ocağı kurmak isteyen şirket yetkilileri ise yasal olarak tüm işlemlerini yaptıklarını söyleyerek, köylülerin kendilerini engellemesi üzerine durumu jandarmaya bildirdiklerini belirtti. Köye gelen jandarma ekipleri köylülerle şirket çalışanları arasında gerginlik olmaması için gerekli önlemi aldı. Bir süre köyde kalan şirket yetkilileri daha sonra köyden ayrıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı