GeriGündem Merkezi ezan okuma sistemi eleştirisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Merkezi ezan okuma sistemi eleştirisi

ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında konuşan Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, merkezi ezan okuma sistemi nedeniyle köylerde imamların camilerde durmamasını şikayet etti.

Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi başkanlığında, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla müftülük binasındaki salonda bugün yapılan toplantıda konuşan Şakir Başol, merkezi ezan okuma sisteminin kaldırılmasını istedi. Özellikle köylerde imamların camilerde durmadığını ileri süren Başol, “Merkezi ezan okuma sistemi nedeniyle köylerimizde imamların yerinde durmadığına dönük muhtarlarımızdan şikayetler geliyor. Bu yüzden bu sistemin kaldırılması isteniyor. Biz bunu gerekli tüm yerlere götüreceğiz” dedi.

Kaymakam Ekşi ise, “İmamlar yerinde duracak. İmamlar imamlık, muhtarlar da muhtarlık yapacak. Zaman zaman muhtarlar ile imamlar bir yarış içerisine giriyor. Sanki birbirinin rakibiymiş gibi. Böyle bir şey yok. İmamlar devlet memurudur. Sizin de yapmanız gerekenler vardır. İşini yapmayan imamı bize bildireceksiniz. Bu merkezi sistem konusunu da inceleyeceğiz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle