Gündem Haberleri

  Mercedes kararını davalı taraf da temyiz etti

  Hürriyet Haber
  30.11.2001 - 12:52 | Son Güncelleme:

  Konya`nın Karapınar İlçesi yakınlarında 4 yıl önce meydana gelen ve O 403 model Mercedes otobüsünde çıkan yangın sonucu 49 kişinin yanarak ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardından açılan davanın müdahil tarafı da, mahkeme kararını temyiz etti.

  Müdahil Avukat Atilla Kart, Karapınar Asliye Ceza Mahkemesi`ne bugün verdiği 'süre tutum' dilekçesinde, "Mahkemenin verdiği karar,esas ve içerik itibariyle hukuk tarihimizde emsal teşkil eden ve içtihadi nitelikte olan bir karardır. Ancak, yabancı uyruklu sanıklarailişkin uygulama ve 1998 modelden sonraki araçları kapsamaması sebebiyle eksik ve hatalıdır. Bu gerekçemizle kararı temyiz ediyoruz" dedi.

  Karapınar Asliye Ceza Mahkemesi, sözkonusu kazadan sonra açılan ve26 Kasım 2001 tarihinde tamamlanan dava sonucunda, Mercedes Benz Türk A.Ş`nin yöneticileri hakkındaki yargılamanın 4616 sayılı yasa kapsamında ertelenmesine, "yakıt tankı tasarımları hatalı olduğu" gerekçesiyle 1995, 1996, 1997 ve 1998 model O 403 model Mercedes otobüslerin piyasadan toplatılarak, eksiklerinin giderilmesine karar vermişti. Mahkeme kararını Mercedes Benz Türk A.Ş avukatları da temyiz etmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı