Gündem Haberleri

  Meral: Sezer, Meclis'in şahsiyetini hedef almadı

  Hürriyet Haber
  13.12.2001 - 15:40 | Son Güncelleme:

  Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, Cumhurbaşkanı Sezer'le yaptıkları görüşmede, Sezer'in, Meclis'i ve hükümetin şahsiyetini rahatsız edici bir konu ifade etmediğini ve söz söylemediğini bildirdi.

  Türk-İş Genel Başkanı Meral ve yönetim kurulu üyeleri, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller`i, parti genel merkezinde ziyaret etti.

  Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Çiller ile birlikte, gazetecilere açıklamalarda bulunan Meral, 11 Aralık günü Türk-İş Başkanlar Kurulu üyeleriyle Cumhurbaşkanı Sezer`i ziyaret ederek, ülkenin ve çalışanların sorunlarını anlattıklarını anımsattı.

  Bu sorunları sorunları Cumhurbaşkanı`na anlatmanın ve bunları tartışmanın çok doğal bir hareket olduğunu belirten Meral, şöyle devam etti:

  "Sayın Cumhurbaşkanımız, yüce Meclis`i ve hükümetin şahsiyetini rahatsız edici bir konu ifade etmedi, söz söylemedi. Biz içinde bulunduğumuz sorunları, nasıl bakanlara arz ettiysek, Sayın Cumhurbaşkanımız`a arz etmek kadar ve bize `Haklısınız` demek kadar doğru bir şey olamaz. Biz, ülkenin sorunlarını arz ettik. Sayın Cumhurbaşkanı da bize, arz ettiğimiz konularda, `Haklısınız` dedi. Bize gösterilen tepki, gündem değiştirmektir. Bu tepkiler haksızdır.

  7 Ağustos`da Genelkurmay Başkanımız bir bildiri yayımladı. `Türkiye iflas noktasına gelmiştir` dedi. `Soygun düzeni adeta normal bir davranış haline gelmiştir` dedi. Buna hiçbir hükümet mensubu tepki göstermedi. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımız`a dertlerimizi anlattık. Bundan rahatsızlık duyuldu.``
     

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı