GeriGündem Meral: Kızılay'a hazırlanın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meral: Kızılay'a hazırlanın

Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, hükümetin, işçi ikramiyelerinin ertelenmesi, ücretlerin düşürülmesi, resen emeklilik konularında yeni çalışmalar içinde bulunmasına sert tepki gösterdi. Meral, ``İşçilerin, çalışanların geleceğiyle oynayanlara, bu meydanları dar ederiz. Bizi Kızılay Meydanı`nda çadır kurmaya zorlamasınlar`` dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, ``Türk-İş Şube Yöneticileri Semineri``ne katılmak üzere geldiği Tarım-İş Sendikası Tesisleri önünde, kendisini ziyaret eden Köy Hizmetleri, Devlet Su İşleri ile Karayolları Bölge Müdürlüğü`nden gelen işçilere hitap etti.

KRİZ BAHANE

Sermaye kesiminin ekonomik krizi bahane ederek, çalışanların SSK primlerini, vergilerini ödemediğini, sermayesini yurtdışına yönlendirdiğini kaydeden Meral, ``Sermaye kesimi, hem şikayet ediyor, hem de hükümetin uyguladığı ekonomik programın doğru olduğunu söylüyor. Bir taraftan da (kriz var) bahanesiyle sermayesini yurtdışına gönderiyor, yatırım yapıyor. Nerede bunların vatan sevgisi? Yazıklar olsun böyle işverene`` dedi. Siyasileri ve işçileri de eleştiren Bayram Meral, konuşmasını şöyle sürdürdü:

``Kıdem tazminatlarımıza, ücretlerimize, ikramiyelerimize uzanırlarsa, bu gök kubbeyi başlarına yıkarız, başlarına... Hükümet, eğer IMF`nin, bir avuç çıkarcının isteklerine uyarsa, bu meydanları dar ederiz dar... Eğer siz de bunları alkışlarsanız, elleriniz kırılsın elleriniz... Bize Kızılay Meydanı`nın yolu görünüyor. Hükümete sesleniyorum: Hükümet elini vurguncuya, talancıya, IMF ve Dünya Bankası`na değil, halkına uzatsın. Ülkenin sorunlarını halkımızla çözelim. Bu halka güvenin. Bizim haklarımıza ısrarla el uzatırlarsa, tüm işçileri Kızılay`da bekliyorum. Buna hazır olun. Tugaylar, tümenler gibi hazırlıklı gelin. Sorunlarımızı çözünceye kadar Kızılay`da kalacağız. Buna hazır mısınız? Eğer Hükümet, şayet (Dediğim dedik, sizi kırarım, IMF`yi kırmam) derse, biz de onları öylebir kırarız ki...Biz kimsenin düzenini bozmak istemiyoruz. Kimse de bizim düzenimizi bozmasın.``


Yorumları Göster
Yorumları Gizle