GeriGündem Memura toplu sözleşme zammı ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Memura toplu sözleşme zammı ne zaman açıklanacak?

Memura toplu sözleşme zammı ne zaman açıklanacak?

Hükümet ile memur sendikaları arasında yapılan görüşmelerin ardından, memura toplu sözleşme zammının açıklanacağı tarih, gündemdeki yerini aldı. Memur zammının ne zaman açıklanacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili detayları sorgularken, beklenen açıklama yapıldı. Peki, memura toplu sözleşme zammı ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi'nin görüşmeleri başladı. Peki, memura toplu sözleşme zammı ne zaman belli olacak?

Hükümetin memurlara zam teklifini 16 Ağustos'ta sunacağı açıklandı. 5'inci Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında, hükümet, zam teklifini, 16 Ağustos'taki dördüncü toplantıda Kamu Görevlileri Heyeti'ne sunacak. İşte, memura toplu sözleşme zammı hakkında tüm merak edilenler...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'nda bugün yapılan ilk toplantıyla başlayan 5'inci Dönem Toplu Sözleşme sürecinin takvimi netleşti.

Buna göre, 2 Ağustos Cuma günü başlayacak komisyon çalışmaları 3 ve 4 Ağustos'ta devam edecek. Kurban Bayramı dolayısıyla verilecek aranın ardından taraflar ikinci toplantı için 9 Ağustos'ta bir araya gelecek.

Taraflar, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirlemek için üçüncü toplantıyı 15 Ağustos'ta, dördüncü toplantıyı ise 16 Ağustos'ta yapacak.

Hükümet, zam teklifini, 16 Ağustos'taki bu toplantıda Kamu Görevlileri Heyeti'ne sunacak.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle