Gündem Haberleri

  Memur toplu görüşmelerinde sosyal hak turu

  ANKA
  05.10.2007 - 12:09 | Son Güncelleme:

  Memur sendikaları ve Kamu İşveren Kurulu, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu başkanlığında toplandı.

  Toplantıda toplu görüşmeler kapsamındaki mali konular hariç, idari ve sosyal haklar tekrar masaya yatırılıyor.

  Toplantı girişinde açıklama yapan Başesgioğlu 25 Eylül’de yapılan toplantıda Uzlaştırma Kurulu kararı üzerinde herhangi bir anlaşma sağlanamadığını hatırlatarak 2008 yılında uygulanacak maaş artışı konusunun Bakanlar Kurulu takdirine bırakıldığını kaydetti.

  Bakanlar Kurulu’nun önümüzdeki günlerde bunun kararını vereceğini kaydeden Başesgioğlu, “Bugünkü toplantıda mali haklar dışındaki konular da ele alınacak. Bir komisyon tarafından bugüne kadarki süreçler ortaya konulacak. Toplu görüşmelerde ileri sürülen ama bugüne kadar gerçekleştirilmeyen konuların önümüzdeki süreçte çözüme kavuşturulması konusunda takip edilecek yol üzerine çalışacağız” dedi.

  Bu toplantının mali haklarla ilgisi olmadığına dikkat çeken Başesgioğlu mali haklar konusunu önceki toplantıda kapattıklarını anımsattı. Başesgioğlu “Aslında o toplantılarla birlikte toplu görüşmeleri kapatmamız gerekiyordu. Kamu çalışanlarının lehine idari alanda yeni açılımlar sağlamak için iki tarafın iyi niyeti üzerine bu toplantıyı yapmaya karar verdik. Bu toplantıda sadece önümüzdeki süreçte tespit edilen konuların nasıl takip edileceğini değerlendireceğiz” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı