Gündem Haberleri

  Memur alımı başvurusu ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak? Toplam 2 bin 780 memur alımı yapılacak!

  Hürriyet Haber
  20.06.2017 - 18:41 | Son Güncelleme:

  Memur alımı başvurusunun ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacağı binlerce memur olma hayali kuran vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Memur alımı için ÖSYM'nin yapacağı yerleştirme işlemleri konusunda vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.780 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 Haziran - 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında adayların tercihleri alınacak.

  Memur alımı başvuru işlemi ÖSYM tarafından yarın müracaata açılıyor. Toplam 2 bin 780 kişinin kadroya dahil edileceği memur alımı başvuru işlemi, tercih bilgi sistemi üzerinden tatbik edilebilecek. Pozisyonları gözden geçirerek kendi kriterlerine uygun olanı tercih edecek olan memur adayları, bu işlemi 03 Temmuz tarihine kadar gerçekleştirebilecek. İşte, 2017 memur alımı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

  Memur alımı için ÖSYM'nin yapacağı yerleştirme işlemleri konusunda bilgilendirme yapan Devlet Personel Başkanlığı, alımı gerçekleştirilecek 2 bin 780 personel hakkında detay verdi. 21 Haziran-03 Temmuz arasında gerçekleşecek olan memur alımı tercih işlemi, tercih rehberi aracılığıyla bölüm ve alana göre filtrelenebilecek. İşte, 2017 memur alımı başvurusu ve detaylı bilgiler

  Devlet Personel Başkanlığı, konuyla ilgili detayları şu şekilde yayımladı;

  "Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.
   
  Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.
   
  KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır. 
   
  Bu çerçevede;
   
  Kamu kurum ve kuruluşlarınca 2017/1 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.780 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 Haziran - 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden adayların tercihleri alınacaktır.

  2017/1 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler."

  Memur alımı başvurusu ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak Toplam 2 bin 780 memur alımı yapılacak

  SON 24 SAATTE NELER OLDU?  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı