Gündem Haberleri

  Meltem Broadway müzikalinde

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Broadway'in ünlü müzikali ‘‘Smokey Joe's Cafe’’ İstanbul'a geliyor. Mydonose Showland'de 13-29 Ekim tarihleri arasında sergilenecek olan müzikalin bir özelliği de sahnelendiği her ülkede ünlü bir sanatçıya yer vermesi. ‘‘Smokey Joe's Cafe’’nin İstanbul'daki gösteriminde bu ünlü Meltem Cumbul olacak.

  Müzikleri Jerry Leiber ve Mike Stoller, yönetmenliğini Jerry Zacks'ın üstlendiği müzikal, klasikleşmiş parçaları bir araya getirmesiyle tanınıyor. Müzikalde Hound Dog, Ther Goes my Baby, Trouble, Stand by Me ve Teac me How to Shimmy gibi bir dönemin unutulmaz parçaları yer alıyor. Baştan sona bir hikayenin olmadığı müzikalde, bir gece kulübünde insanların eğlenceleri sergilenecek.

  Gece kulübü havası içinde geçen ve iki saat süren müzikalde Meltem Cumbul, ‘‘Deelee’’ adlı karakteri canlandıracak. Daha önce ‘‘Anlat Şehrazat’’ adlı müzikalde yer alan Cumbul, ilk kez uluslararası bir çalışmada hem müzik, hem de dans yeteneğini ortaya koyacak. Cumbul, ‘‘Böyle bir projede yer almak çok hoş. Kısa bir zaman zarfında hazırlanmam gerektiği için başta içimde bir korku vardı. Ancak Londra'ya gidip shimmy adlı dansı öğrendim. Ayrıca şarkıları dinleyerek de hazırlanıyorum. Dansı 20 dakikada öğrenmeme çok şaşırdılar. Ayrıca kostümler de çok enteresan. 1950'li yılların püsküllü kıyafetleriyle sahneye çıkacağım’’ dedi. Meltem Cumbul, zencilerden oluşan kadroda tek beyaz olacağını da belirtti. Ünlü yıldız, ‘Siyahların sahnedeki üstünlüğünü biliyorum. Onlarla birlikte olmaktan da gurur duyuyorum’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı