Gündem Haberleri

  Melike'nin son sözleri 'Anne seni seviyorum' oldu

  Şahin ÖZER- Fatih KARAÇALI/ CEYHAN (Adana), (DHA)
  01.05.2013 - 14:34 | Son Güncelleme:

  ADANA’nın Ceyhan İlçesi’nde, göğsünden tabancayla vurularak ölmüş halde bulunan lise öğrencisi 16 yaşındaki Melike Sönmez’in odasında bir 'veda mektubu' bulunduğu iddia edildi. Genç kızın el yazısıyla kaleme alındığı öne sürülen mektuba rağmen polis, ’Töre cinayeti’ araştırmaya başladı. Bu sırada Melike'nin son sözlerinin "Anne seni seviyorum" olduğu ortaya çıktı.

  Tabancayla göğsünden vurulan Melike Sönmez’in ölümüyle ilgili soruşturmayı sürdüren Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri odada genç kızın yazdığı bir mektup buldu.  Baba 43 yaşındaki Mecit Sönmez, kızının intihar etmesini gerektirecek bir sorunu olmadığını belirterek, olayın kesinlikle töre cinayeti olmadığını, aile olarak töre cinayetlerine karşı olduklarını söyledi.

  Melike Sönmez’in ölümünün ardından taziyeleri kabul eden 7 çocuk babası Mecit Sönmez, "Kızımın yiyecek ekmeği, içecek suyu kalmamış. Bundan sonra söyleyecek söz kalmadı ama ölümle ilgili soru işaretlerini de aydınlatmamız lazım. Biz aydın görüşlü, açık bir aileyiz. Eğer sevdiği ya da onu isteyen biri olsaydı, kesinlikle karşı çıkmaz kızımı evlendirirdim. Melike ile baba- kız ilişkisinden öte bir yakınlığımız vardı. Arkadaş gibiydik. Ölümü bizi yıktı. Olayın da kaza sonucu meydana geldiğine inanıyorum" diye konuştu.

  ’DEDESİNİN SİLAHIYDI’

  Nakliyecilik yaparak geçimini sağlayan Mecit Sönmez, pazar günü kahvaltı yaptıktan sonra evlerinin altındaki kahveye indiğini; 2 saat sonra da kızının acı haberini aldığını söyledi. Kızını, ambulansı beklemeden otomobille hastaneye götürdüklerini anlatan Mecit Sönmez, olay günü yaşananları şöyle anlattı:

  "Misafir gelmişti, Melike onlara kola ikram etmiş, sonra da pazartesi günü sınavı olduğu için ders çalışacağını söyleyerek, odasına girmiş. Silah bana, mahallemizin eski muhtarı olan babamdan kalmıştı. 2 gün öncesine kadar toprağa gömülüydü. Paslandığı için temizleyip yatağın arasına saklamıştım, alıp oynamış. Salonda oturan annesi bardak kırılmasına benzer bir ses duymuş. Kendi kendine ’Melike yine bardak kırdı’ diye söylenerek içeri girince, kızımı yerde bulmuş. Kızım son nefesinde ’Anne seni seviyorum’ diyebilmiş. Kucaklayıp aşağıya indirdiler. Hemen hastaneye götürdük kurtaramadık."

  TÖRE CİNAYETİNE KARŞIYIZ

  Kızının ölümüyle yıkıldıklarını ifade eden baba Mecit Sönmez, "Kimse evladının ölümünü görmek istemez. Bu acının yanında, bir de töre söylentileri çıkınca daha çok üzüldük. Biz töreyi uygulamış olsak, akrabalarımız, yakınlarımız taziyeye gelmez. Gelseler de, biz kabul etmezdik. Kesinlikle töre cinayeti diye bir şey yok. Töre cinayetine karşıyız. Olması da mümkün değil" diyerek iddiaları kabul etmedi.

  Olayı araştırmak için genç kızın sınıf arkadaşlarıyla da görüşen polis, Ceyhan Kız Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Melike Sönmez’in okulda başarılı bir öğrenci olduğunu belirledi. Polis, intihar bulgularının arttığı soruşturmayı çok yönlü sürdürüyor.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı