Gündem Haberleri

  Melike öğretmen anne ve babasıyla aynı kaderi paylaştı

  Hürriyet Haber
  25.10.2011 - 10:47 | Son Güncelleme:

  Van depreminden geriye inanılmaz kurtuluş öykülerinin yanı sıra, yürekleri dağlayan hikayeler kaldı. Melike öğretmen, anne ve babasıyla aynı sonu yaşadı... Bir üsteğmen enkazdan nişanlısını kurtardı... Kanseri yenen öğretmen depreme yenildi....

  Hürriyet

  ANNE VE BABA İLE AYNI SON

  Alanya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden emekli Kamil ve Atiye Atman çiftinin 7 yaşındayken evlat edindikleri tek kızı öğretmen Melike Atman, Erciş’te oturduğu evin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi. Ağustos ayında çekilen kurayla Van’ın Erciş ilçesine bağlı Salmanağa Köyü İlköğretim Okulu’na atanan Melike Atman’ın gerçek ailesini Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 1995’te meydana gelen depremde kaybettiği öne sürüldü.

  Hürriyet

  TUĞBA ÖĞRETMEN İÇİN ARKADAŞLARI BU KLİBİ HAZIRLADI / WEB TV

  ÜSTEĞMEN NİŞANLISINI KURTARDI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Van’a gönderdiği 83 kişilik arama kurtarma ekibi de Erciş’te çöken bir binadaki 3 öğretmeni canlı olarak enkazdan çıkardı. Öğretmenlerden biri de Üsteğmen Onur Eryaşar’ın nişanlısıGül Karaçoban’dı. Eryaşar, arama kurtarma ekiplerine enkazı elleriyle kazıyarak yardım etti ve sonunda nişanlısını enkazdan yaralı olarak çıkardı.

  Hürriyet

  12 YIL SONRA AYNI KABUSU YAŞADI

  Marmara depremiyle enkaz altında kalan öğretmen Hanife Kaya, Van’da da depreme yakalandı. 24 saat enkaz altında yaşam mücadelesi veren Hanife öğretmen, bir kez daha kâbus gibi saatler yaşadı.

  17 Ağustos 1999’daki depremde Avcılar’da 8 saat enkaz altında kalan Hanife Kaya yaşadıklarını bir türlü unutamadı ve uzun süre depremin izlerini taşıdı. İki yıl önce evlenen Hanife Kaya, hayatını tam düzene sokmuştu ki Van’a tayini çıktı. Hanife Kaya, 7.2 büyüklüğündeki deprem sırasında arkadaşıyla birlikte evde bulunuyordu. Yaşadıkları 5 katlı apartman yerle bir olurken, iki öğretmen de enkaz altında kaldı. 24 saat sonunda arma kurtarma ekipleri, Hanife öğretmene ulaştı. Yasin Kata enkazdan çıkarılan eşini ellerini tutarak hastaneye uğurladı.

  Hürriyet

  İKİ ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

  Van’ın Erciş İlçesi’nde görevli öğretmenler Manisalı 25 yaşındaki Alime Paşa ile Eskişehirli 24 yaşındaki Senem Aka’nın, 7.2 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalıp hayatlarını kaybettiği öğrenildi. İki öğretmenin de cenazelerini almak için ailelerinin Van’a gittiği belirtildi. Senem Aka bir süre önce Polis Halil Aka ile evlenmişti.

  Hürriyet

  KANSERİ YENDİ, DEPREME YENİLDİ

  Van’da yolda yürürken 7.2 büyüklüğündeki deprem sırasında binalardan düşen beton parçasının başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden ilköğretim okulu öğretmeni 25 yaşındaki Okay Yaşar, Ordu’nun Perşembe İlçesi’ndeki Anaç Köyü’nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Yaşar’ın 2 yıl önce kan kanseri olup, yapılan tedavi sonucu sağlığına kavuştuğu belirtildi.

  Hürriyet

  O BABA YİNE YIKILDI

  Neredeyse tüm gazetelerin sayfalarında yer bulan Vanlı bir babanın sözleri herkesi üzüntüye sürüklemişti. “Eşim ve 4 aylık bebeğim içeride” diyerek gözyaşlarına boğulan baba dün aldığı haberle bir kez daha yıkıldı. 7 katlı binanın önünde haykıran babaya acı haber verildi. Genç adamın 4 aylık bebeği ve karısının cesetlerine ulaşıldı. Ölüm haberini alan baba sinir krizleri geçirdi. Depremde Erciş sağlık ocağı da yıkıldı. Görevli iki doktorun enkaz altında kaldığı öğrenildi.

  Hürriyet

  “NAZANLARIN KUŞU BU”

  Erciş’te her enkaz kendi hikâyesini yaratıyor. Bir K9 arama köpeği enkazın üzerinde dolaşıyor. Yan enkazda özel cihazlarla dinleme yapılıyor.
   
  “Hareket etmeyin, konuşmayın bile” uyarısına herkes uyuyor. Sadece siren sesleri ve “Tamam burada” müjdesi. Marmara Depremi’nin adsız kahramanları taşkömürü işçileri, kısa bir planlamayla sesin geldiği alanla ilgili kazı planlaması yapıyor. Ve o sırada enkazın arasından bir muhabbet kuşu havalanıyor. Bekleyenlerden biri, “Nazanların kuşu bu” diye sesleniyor. Muhabbet kuşu enkazdan ayrılmıyor, uzak bir köşeye konuyor. Saatler geçiyor ve önce 3 ardından 4 yaşında bir çocuk ve sonunda anneleri Nazan Altınkaya binadan, 21 saat sonra çıkarılıyorlar.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı