Gündem Haberleri

  Melih Cevdet'e saygı

  Hürriyet Haber
  26.10.2005 - 15:37 | Son Güncelleme:

  Edebiyat, sanat, kültür dünyamızda iz bırakan "ustalar" Beşiktaş Belediyesi'nin Akatlar Kültür Merkezi'nde anılacak. Ustaların çalıştıkları alanlara damga vuran çeşitli yönleri ile izleyici ile buluşacağı gecelerin ilki, 31 Ekim'de gerçekleştirilecek. İlk usta Melih Cevdet Anday.

  Melih Cevdet Anday için düzenlenecek gece, fotoğraf sanatçısı İsa Çelik'in, Melih Cevdet Anday'ın görüntülerinden oluşan dia gösterisi ile başlayacak.

  Arif Damar, Atilla Şendil, Deniz Gökçer, Yıldız Kenter,  Doğan Hızlan, İlhan Selçuk, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Orhan Kahyaoğlu, Özen Yula, Refik Durbaş, Turgay Fişekçi, Zeliha Berksoy, Zeynep Oral'ın konuk olacakları geceyi yöneten Faruk Şüyün.

  Melih Cevdet Anday'ın yapıtlarından okumalar, müzik dinletileri, paneller, arkadaşlarının anıları, tiyatro sanatçılarından yorumlar ile sanatın çeşitli dallarının katkıları ile renklenecek olan "Ustalara Saygı" gecesi, 19.00-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

  "Ustalara Saygı" geceleri, 14 Kasım'da Adalet Ağaoğlu, 21 Kasım'da Reşat Nuri Güntekin, 28 Kasım'da Çetin Altan ile sürecek... 

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı