Gündem Haberleri

  Meleğin Düşüşü Berlin'e gidiyor

  Hürriyet Haber
  09.02.2005 - 11:14 | Son Güncelleme:

  İlk yönetmenlik denemesi Herkes Kendi Evinde'nin ardından 3 yıllık bir suskunluğa bürünen Semih Kaplanoğlu'nun ikinci filmi Meleğin Düşüşü, Antalya'dan sonra Berlin'de seyirciyle buluşuyor. Film 55'nci Berlin Film Festivali'nin Forum bölümünde gösterilecek.

  2004'teki Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi üçüncü fim ödülünü kazanan yapımda Musa Karagöz, Engin Doğan, Yeşim Ceren Bozoğlu başrolleri paylaşıyor. Film, babasının tacizine uğraşan bir genç kızın öyküsü üzerine kurulu.

  FİLMİN KONUSU

  Bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışan Zeynep’in geceleri, babasının tacizleri ile cehenneme dönmektedir. Zeynep'in, iletişim kurabildiği tek kişi otelde çalışan ve ondan hoşlanan Mustafa'dır. Kendisinden yaşça küçük olan Mustafa'nın ilgisine karşılık vermez ancak kayıtsız da kalamaz.

  Zeynep, içine girdiği kısır döngüden kurtulmak için bir çıkış yolu arar… Şehrin başka bir yerinde genç bir ses teknisyeni olan Selçuk, eşinin ölümünün ardından suçluluk duygusu ile boğuşmaktadır. Selçuk'un karısının kıyafetlerinin bulunduğu bavul, Zeynep’in kaderini umulmadık bir şekilde değiştirecektir.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı