Gündem Haberleri

  Melda bebeğin ailesinden baklavalı teşekkür

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)-
  06.07.2015 - 17:30 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’nin Ayvacık İlçesi Küçükkuyu Beldesi’ndeki halk plajında annesi ile birlikte deniz keyfi yaparken, bindirildiği can simidiyle açığa sürüklenen 10 aylık Melda bebeğin kurtarıcısı Sahil Güvenlik personeline, ailesi, bir tepsi baklava götürerek teşekkür etti

  Mesleği veterinerlik olan ev hanımı anne Damla Gergin ve camcılık yapan eşi Mehmet Gergin, 10 aylık kızları Melda’yı ölümle burun buruna kaldığı anda kurtaran Sahil Güvenlik personelini unutmadı. Önce olayın şaşkınlığını yaşayan Gergin ailesi, şoku atlattıktan sonra komşularının yardımıyla bir tepsi ev baklavası yaptı. Kızları Melda’yı bebek arabasına bindiren aile, olayın meydana geldiği halk plajının 100 metre ilerisindeki Küçükkuyu Limanı’nda giderek, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Görevlilere, özel olarak yaptıkları baklavayı ikram eden Gergin çifti, kızlarını kurtardıkları için teşekkür etti. Ziyarette askerler, minik Melda’ya yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Minik Melda’yı kucaklarına alarak seven askerler, "Allah bağışlasın" deyince; ailesi "Allah onu bize ikinci kez bağışladı" yanıtını verdi.

  Kızının hayatta olmasını Sahil Güvenlik ekibine borçlu olduğunu söyleyen anne Damla Gergin, "Komşularımın yardımıyla bir tepsi ev baklavası yaptık. Tatlımızı da alıp teşekküre geldik. Sahil Güvenlik personeline de, komşularıma da çok teşekkür ediyorum" dedi. Baba Mehmet Gergin de ekiplere teşekkür etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı