GeriGündem Mekke'ye akın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mekke'ye akın

DÜNYANIN dört bir yanından hacı adayları, akın akın Mekke'ye gelirken, 9 hacı adayımız, kalp yetmezliği sonucu yaşamını kaybetti. Suudi Arabistan'a gelen yaklaşık 2 milyon hacı adayı, günlerini umre yaparak, kutsal mekánlarda namaz kılarak, ziyaretlerle geçiriyorlar. Bu yıl hacı olacak 65 bin hacı adayımızdan Mekke ve Medine'ye ulaşan 57 bin kişi, tavafın heyecanını yaşıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı uğurlama-karşılama ekibi 3.5 saatlik bir yolculuktan sonra Cidde'nin Kral Abdülaziz Havalimanı Hac Terminali'ne inen hacı adaylarının, gümrük işlemlerinden sonra, bir süre dinlenmesini sağlıyor. Hacı adayları, Kabe'ye Harem-i Şerif'e giderek, tavaf yapıyorlar. Kabenin etrafında 7 defa dönen hacılarımız, daha sora Safa-Merve'de ‘say’ yaparak (dolarak) zemzem suyu içiyor, 2 rekat namaz kılarak tavafı tamamlıyor ve ihramdan çıkıyorlar.

9 TÜRK ÖLDÜ

Káhta 1938 doğumlu Mehmet Kenar, Gaziantep 1927 doğumlu Halef İstemihan, Ağrı 1337 doğumlu Latife Polat, Hüseyinbey 1954 doğumlu Şefik Dinç, Sarayköy 1934 doğumlu Orhan Kurbanoğlu, Küpeli 1946 doğumlu Mustafa Özaynacı, Milas 1944 doğumlu Nurcihan Yeşilyaprak, Burdur 1939 doğumlu Ali Aktaş, Kavak 1944 doğumlu Mazlum Dilekçi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle