Gündem Haberleri

  Mekke'de ölen Türk hacı sayısı 12'ye yükseldi

  A.A Vedat Doğan/Ünsal Karabulut
  13.01.2006 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Mekke'de dün şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda ölen Türk hacıların sayısı 12'ye yükseldi.

  Dün meydana gelen izdihamın ardından 5 olarak açıklanan ölü Türk hacı sayısı, morglarda yapılan çalışmalarının ardından 12'ye yükseldi. Ölenler arasında Tayyibe Demirbağ, Guli Kurt ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kadının bulunduğu öğrenildi.

  Yetkililer, ayrıca halen kendilerine ulaşılamayan Türk hacıların bulunması için çalışmaların devam ettiğini kaydettiler.
  Bu arada, dün yaşanan izdihamda yaralanan Ümmühan Turan'ın tedavisinin Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait Mekke Türk Hastanesi'nde devam ettiği bildirildi.

  Mina'da dün şeytan taşlama sırasında yaşanan izdihamda daha önce Türk hacılar Bahattin Kondolot, İsmail Çetin, Aysun Şen ve Gülendam Kurt ile Kadir Pınar'ın yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

  ÖLENLERDEN 18'İ ASKER

  Şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda ölenlerden 18'inin görevli askerler olduğu bildirildi.
    
  Suudi Devlet Televizyonu'ndan yapılan resmi açıklamada, dün Mina'da şeytan taşlama sırasında yaşanan olaylar sırasında, bölgede güvenlik önlemi alan ve izdihamı önlemek isteyen 18 Suudi askerin hayatını kaybettiği belirtildi.
    
  ÖLENLERDEN YAKLAŞIK 100'Ü MISIRLI

  Açıklamada, ölen hacılardan 100 kadarının da Mısırlı olduğu bilgisine yer verildi.
    
  Bu arada, ölen Türk hacılarından Guli Kurt'un İstanbul 15. kafilenin hacısı olduğu, Tayyibe Demirbağ ile kimliği henüz tespit edilemeyen kadının ise kutsal topraklara umre için gittiği ve hac mevsimine kaldığı öğrenildi. Halen kayıp Türk hacı sayısının 8 olduğu ifade edildi.
    
  Dün meydana gelen izdiham nedeniyle ölen hacıların sayısı 369 olarak açıklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı