Gündem Haberleri

  Mekke'de ölen hemşireler toprağa verildi

  A.A.
  08.01.2006 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Mekke'de çöken otelin enkazı altında kalarak hayatını kaybeden 2 Türk hemşirenin cenazeleri toprağa verildi.

  Hemşire Şengül Uzuner ve Handan Kurtuluş, Kabe'de kılınan cenaze namazının ardından Şari Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine, Mekke'de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ile hemşirelerin mesai arkadaşları katıldılar.

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, yaptığı açıklamada, acılarının büyük olduğunu ve hemşirelerin görev şehidi olduklarını belirtti. Bardakoğlu, “İki hemşiremizin ailelerini en yakın umre döneminde Mekke'ye getireceğiz ve burada misafir edeceğiz. Onların mezarlarını görmelerini ve ziyaret etmelerini sağlayacağız” dedi.

  HACDA ÖLEN TÜRK HACI ADAYI SAYISI 37'YE YÜKSELDİ
    
  Kutsal topraklarda 3 Aralık 2005 tarihinden bu yana ölen Türk hacı adayı sayısı, çöken El Hayır Oteli'nin enkazı altında kalarak yaşamlarını yitiren  hemşireler Şengül Uzuner ve Handan Kurtuluş ile birlikte 37'ye ulaştı.

  Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, hac için kutsal topraklara gelen Türk hacı adaylarından Hikmet Aydın (İzmir), Sait Selahattin Haytaoğlu (Uşak) ve Ömer Kaya (İzmir) çeşitli nedenlerle yaşamını yitirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı