Gündem Haberleri

  Mehmetçiğin kılına bile dokunamazsın

  Uğur ERGAN / ANKARA
  20.10.2007 - 00:49 | Son Güncelleme:

  Irak Kürdistan Bölgesel Başkanı Mesud Barzani’nin bürosundan yapılan, "Türkiye sınır ötesi operasyon yaparsa kendimizi savunuruz" açıklamasını, Ankara, "Barzani’nin PKK ile mücadele etmediğinin itirafı" olarak gördü.

  Ankara, Barzani’nin bu sözlerini, uluslararası kamuoyuna kendisini masum, Irak’ın kuzeyindeki Kürt halkına da Türkiye’yi düşman gibi gösterme kampanyası olarak da değerlendirildi.

  HANİ GÜCÜN YOKTU Önemli bir kaynak, Hürriyet’e şunları söyledi: "Türkiye, gerektiği durumda yapacağı operasyonun sadece PKK’yı hedef alacağını başından dünyaya duyurdu. Ancak, Barzani bunu kendilerine açılmış bir savaş gibi gösterme çabası içinde. Türkiye’ye karşı kendilerini savunacaklarını söylüyor. Demek ki, bir gücün var. O zaman bu gücü, PKK terör örgütüne karşı neden kullanmıyorsun? ’PKK ile mücadele et’ dediğimizde ’Gücümüz yok’ diyor. Türkiye’nin terör odaklarıyla mücadelesi söz konusu olduğunda ise, ’Kendimizi savunuruz’ açıklaması yapıyor.

  KENDİSİ BİLİR Türkiye, TBMM’den tezkere kararı çıktığında, ’Ümit ederiz ki, bu hakkı kulanmak zorunda kalmayız. Irak halkı dost ve kardeşimizdir. Irak’ın bir karış toprağında gözümüz yok’ açıklaması yaparak, iyi niyetini ortaya koydu. Eğer bir operasyon yapılır ve Peşmergeler, bir tek askerimizin kılına dokunma cüretini gösterirse, anında misliyle cevabını en etkili şekilde alırlar. Türkiye’nin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu, başta ABD olmak üzere tüm dünya görüyor. Barzani ise görmezden geliyor. Sonuçta kendisinin bileceği iştir."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı