Gündem Haberleri

  Mehmetçiğe sis cihazları geliyor

  A.A
  24.04.2009 - 10:59 | Son Güncelleme:

  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları için tedariki öngörülen savunma projelerine bir yenisi daha eklendi.

  Savunma Sanayii Müsteşarlığının (SSM) yeni yıl programına aldığı öncelikli projeler portföyünde bulunan ileri teknolojilerle donatılmış multi-spectral sis cihazı sistemi tedarikiyle ilgili ilk adım atıldı.

  SSM tarafından yapılan duyuruda, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının muharebe sahasında sis perdesi ve sis örtüsü yaratarak dost birliklerin beka yeteneğini ve muharebe etkinliğini artırabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan 19 adet araca monte multi-spectral sis cihazı sistemleri tedariki için ihale süreci başlatıldı.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı için tedariki öngörülen cihaz ve ilgili sistem ihalesiyle ilgili “bilgi istek dokümanı” yayımlanarak ilgili firmalara çağrıda bulunuldu.

  Duyuruya göre, idari, mali ve teknik bilgi alınması amacıyla yayımlanan bilgi istek dokümanını, araca monte multi-spectral sis cihazı sistemlerinin imalatını-entegrasyonunu-satışını gerçekleştiren firmalar veya uzmanlık sahası araca monte multi-spectral sis cihazı sistemleri olan firmalar alabilecekler.

  SSM tarafından belirlenen takvime göre bilgi istek dokümanları, 29 Nisan-1 Mayıs 2009 tarihleri arasında temin edilebilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı