Gündem Haberleri

  Mehmet Kocadon’a tahliye

  Yaşar ANTER/DHA
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarıyla haklarında 6 ile 80 yıl arasında hapis cezası istenen Bodrum eski Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la birlikte 5 kişi dün tahliye edildi.

  BABASININ TAHLİYE HABERİNİ ALDIĞI AN - FOTO GALERİ

  Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi salonu yetersiz olduğu için Muğla Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda dün süren duruşmada, ifade veren tutuklu sanık Bodrum Belediye Meclis Üyesi M.F.Ö., şunları söyledi: “Başkan Mehmet Kocadon örgüt lideri değil. Bodrum’daki son 2 sorgumda, benden Mehmet Kocadon’un ismini vermemi istediler. ‘Sen bu işleri tek başına yapıp, örgütü tek başına kuramazsın’ dediler. Çok büyük baskı altındaydım. Ofisimde yaptıkları aramada Bodrum Belediyesi’yle ilgili hiçbir evrak bulamadılar. ‘Senin evinde tabanca var’ dediler. Ama ben silah kullanmam. Ayrıca Mehmet Kocadon’dan talimat aldığıma dair daha önce verdiğim ifademi kabul etmiyorum. Hakkımdaki suçlamaları da reddediyorum.”

  CHP'DEN KOCADON'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

  MEHMET KOCADON BÖYLE TAHLİYE EDİLDİ / WEB TV

  KOCADON BÖYLE KARŞILANDI / WEB TV

  Çıktı, “Ver coşkuyu” dedi

  Savcı, Mehmet Kocadon’la birlikte diğer tutuklu sanıklar Y.A, V.K, O.B, S.G. ve O.Ç.’nin de tahliyesi istedi. Mahkeme savcının talebine uyarak Kocadon’la Y.A, V.K, O.B, S.G. ve O.Ç.’nin tahliyesine karar verdi. Mahkeme ayrıca savcınun tutukluluğunun devamını istediği H.A. ve N.D’yi de tahliye etti. Tahliye edilen Mehmet Kocadon’u Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi önünde yaklaşık 2 bin kişi karşıladı. “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganı atılan karşılamada kalabalık grup, Kocadon’u omuzlara aldı. Elinde basketbol topu ve tenis raketiyle çıkan Kocadon gözyaşlarına hâkim olamadı. Kızı ve eşi koşarak boynuna sarılan Kocadon, “Bu sevgi bana yeter. Bodrum için çekilen her acı kutsaldır. Tek suçumuz hizmet yapmak. Daha güçlü geliyoruz. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ver coşkuyu” dedi.  

  Eşi ve kızı gözyaşlarına boğuldu

  Kararın açıklanmasının ardından duruşmanın yapıldığı Sanayi ve Ticaret Odası önünde bekleyen yaklaşık 800 kişi sevinç yumağı oldu. Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon sevinç gözyaşlarına boğuldu. Hülya Kocadon "Günlerdir bugünü bekledik. Eşim Bodrum’a hizmet etmenin dışında bir şey yapmadı. Çok mutluyuz" dedi. Kocadon’u bekleyenler sık sık ’En Büyük Başkan Bizim Başkan’, ’Bodrum Seni Seviyor’ sloganları attı. Kocadon ve diğer tutuklu sanıklar tahliye işlemlerinin yapılması için Muğla Cezaevi’ne götürüldü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı