Gündem Haberleri

  Mehmet Görmez ayrılık iddiası için ilk kez konuştu

  AA
  26.07.2017 - 13:05 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, görevden ayrılacağının sinyalini verdi: 'Yeri zamanı geldiği zaman teslim edilir. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir makamdan sonra talip olduğum bir görev vardır o da ilimdir. Hem aziz milletimizin hem de İslam dünyasının ilmi hayatına katkıda bulunmak için bir gayret içinde olacağım' dedi.

  Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kendi Dilinde FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" raporunun kamuoyuna açıklandığı programının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Konuşmanız sırasında 'Son günlerim' dediniz. Gerçekten Diyanet İşleri Başkanlığı görevini bırakıyor musunuz? Bıraktıktan sonra herhangi bir yerde göreve mi başlayacaksınız?" sorusu üzerine Görmez, şu açıklamaları yaptı:

  "Bütün görevler, makamlar, vazifeler sadece birer emanettir. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiğinde teslim edilir. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir makamdan sonra talip olduğum bir görev vardır, o da ilimdir. Hem aziz milletimizin hem de İslam dünyasının ilmi hayatına katkıda bulunmak için bir gayret içerisinde olacağım."

  Mehmet Görmez, görevden ayrılacağı tarihe yönelik soruları ise yanıtsız bıraktı.

  Diyanet’in FETÖ raporu açıklandıDin İşleri Yüksek Kurulu’nun açıkladığı FETÖ raporu yapılan toplantı ile kamuoyuna açıklandı.

  İki yeni görev iddiasıİki yeni görev iddiası

  Son dakika... Diyanet açıkladı: İşte FETÖ taktikleriSon dakika... Diyanet açıkladı: İşte FETÖ taktikleri

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı