Gündem Haberleri

  Medyada yaprak dökümü

  Hürriyet Haber
  11.09.2014 - 07:41 | Son Güncelleme:

  Medya sektöründe istifa depremi yaşandı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız, Habertürk yazarı Yavuz Semerci ve Bugün yazarı Gülay Göktürk istifa ederken, Habertürk TV’de ‘Öğle Ajansı’nı sunan gazeteci Zafer Arapkirli'nin işine son verildi. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer, gazetenin yeni genel yayın yönetmeni oldu.

  Yıldız, internet sitesindeki veda yazısında “Çalışma sürem 34 yılı doldurdu. Birlikte birçok sıkıntıyı göğüsledik. Mutlulukları paylaştık. Ama, bu kadar uzun bir süreden sonra artık veda zamanı” dedi.

  Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer, gazetenin yeni genel yayın yönetmeni oldu.

  Medyada yaprak dökümü

  Yavuz Semerci ise ‘Hadi Bana Eyvallah’ başlıklı yazısında “Yeni bir iktidar var, yeni bir Başbakan, yeni bir kabine var. Buna rağmen her gün ağır eleştiri yapasım var! Yolsuzluk soruşturmalarının önünün kapatılmasını, “yok hükmünde’’ sayılmasını içime sindiremedim. Bu ruh halinin, yazı tonumu mesleki birikimime ihanet edecek nitelikte sertleştirmesine yol açtığını fark ettim” ifadelerini kullandı.

  Medyada yaprak dökümü

  Bir parantezi (daha) kapatmak

  Zafer Arapkirli, Habertürk TV’den ayrılışıını dün sosyal medyadan duyurdu. Arapkirli, Twitter’da şunları yazdı:
  “Zorunlu duyuru: Evet doğrudur Habertürk TV ile ilişiğim kesilmiştir. Arkadaşlarımla vedalaşıp gidiyorum” diye yazdı. Arapkirli Facebook sayfasında ise
  Bir parantezi (daha) kapatmak başlıklı makalesinde şunları ifade etti: Sevgili dostlar, okurlar ve izleyiciler, arkadaşlarım, beni merak edenler.. Medya haber sitelerinde duyum üzerine yapılan haberler doğrudur. Habertürk Televizyonu, bugün itibarı ile benimle çalışmamaya ve ilişiğini kesmeye karar verdiğini duyurdu. Alem şahittir. Kendilerine de sorabilirsiniz: Sebebini sormadım, sorgulamadım bile.. Bizim alemde böyle şeyler olur. İlk değil. Son da olmayacak….''

  Medyada yaprak dökümü

  Öte yandan Bugün Gazetesi yazarı Gülay Göktürk, dün köşesinden istifa ettiğini açıkladı. Göktürk, 10 yıldır gazetede çıkan yazılarının tek bir kelimesine bile dokunulmadığını belirterek, gazete yönetimine teşekkür etti.

  Bugün’den ayrılan Gülay Göktürk, Akşam Gazetesi'ne geçti.

  Medyada yaprak dökümü

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı