GeriGündem Medyacılara online iş imkanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Medyacılara online iş imkanı

Konexiyon.com medya dünyasının sanal bilgi ve iletişim merkezi olmayı hedefliyor. Site sektöre yönelik CV bankası, kurum rehberi hizmeti sunuyor, eğitim programları hakkında bilgi veriyor. Projenin arkasında üç genç girişimci yer alıyor.

Konexiyon.com medya dünyasının sanal bilgi ve iletişim merkezi olmayı hedefliyor. Site sektöre yönelik CV bankası, kurum rehberi hizmeti sunuyor, eğitim programları hakkında bilgi veriyor. Projenin arkasında üç genç girişimci yer alıyor.

İnternet fırtınası birçok alanla birlikte insan kaynaklarını da sanal ortama taşıdı. Bugün birçok kişi ve kuruluş gazetelerin yanı sıra insan kaynaklarına yönelik web siteleri üzerinden iş ve çalışan arıyor. Örneğin dünyanın en büyük insan kaynakları sitesi monster.com'da yaklaşık 500 bin iş fırsatı sunuluyor. Siteye kayıtlı dokuz milyon özgeçmiş bulunuyor.

İş ve insan kaynakları siteleri yalnızca şirketler ve iş arayanlar arasında köprü görevi kurmakla yetinmiyorlar. Aynı zamanda kişisel gelişim ve içerik desteği veriyorlar.

Konexiyon.com bu amaçla yola çıkarak Türkiye'de medya sektörüne yönelik insan kaynakları hizmeti sunuyor. Şirket, reklamcılıktan basına, televizyona ve yapımcılığa kadar medya sektörü çalışanlarının ve bu alanda hizmet veren kuruluşların iletişim merkezi olmayı hedefliyor.

Site, reklam ve televizyon yönetmeni Brad Langford, yapımcı Batu John Dedeoğlu ve web sitesi tasarımcısı Ekrem Özgür tarafından yaratıldı. Fragman, iş dünyası, buluşma noktası, kaynaklar adlı dört ana bölümden oluşuyor.

Fragman bölümünde medyadan haberler ve görsel medyanın teknik bölümlerine ilişkin bilgiler yer alıyor.

Kaynaklar bölümü medya çalışanlarına ya da bu alanda çalışmak isteyen kişilere yönelik eğitim programları hakkında bilgi veriyor. Medya kuruluşlarına ilişkin bilgiler sunuyor.

İş dünyası tam ya da yarı zamanlı iş arayanlara ve serbest çalışmak isteyenlere yönelik iş fırsatlarını içeriyor. Buluşma noktası ise sektöre yönelik yaratıcı fikirlerin geliştirildiği bir alan olarak geliştirilmiş. Bu bölümde iletişim dünyası ile ilgili forumlara da yer veriliyor.

Site 'freelance' bölümüyle serbest çalışmak isteyen kişilerle, dönemsel olarak ya da serbest çalışacak elemanlar arayan şirketler arasında iletişim kuruyor. Konexiyon.com rehberinde hem çalışanlar hem de kuruluşlar kendilerini tanıtma fırsatı buluyorlar. Ayrıca projesi için ekip arkadaşı arayan kişiler de yine bu sitede buluşuyorlar.

Konexiyon.com İngiltere'den hizmet veren ve Amerika'dan Güney Afrika'ya kadar tüm medya sektörüne yönelik yayın yapan Production Base ile ortak çalışıyor. Site yapılan anlaşmayla birlikte şirketin Türkiye ayağı olarak çalışmaya başlayacak. Dedeoğlu sitenin İngilizce şeklinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirtiyor: ‘‘Tercüme aşaması tamamlandıktan sonra Türk medya sektörünü yurtdışına taşımayı hedefliyoruz.‘‘ Konexiyon.com hizmetlerini şirketlere ve kullanıcılara 'bir süre için' ücretsiz olarak veriyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle