GeriGündem Medine cinayeti gizemini koruyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Medine cinayeti gizemini koruyor

Medine cinayeti gizemini koruyor
refid:13120944 ilişkili resim dosyası

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’nde öldürülüp kümese gömülen ve üzerine beton dökülen 16 yaşındaki Medine cinayetinin gizemini korurken; savcılık gelecek otopsi raporunu bekliyor. Yetkililer gömüldüğü kümesten çıkarılırken boynunda eşarp bulunması ve vücudunda herhangi bir yara izine rastlanılmamasının Medine'nin boğularak öldürülüp gömüldüğü ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Medine’nin cesedi, çarşamba günü polise yapılan ihbar sonucu yaşadığı evin bahçesindeki kümesin 2 metre derinliğinde gömülü bulundu. Genç kızın cesedi, Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi’nde yapılan otopsinin ardından teslim edildiği yakınları tarafından sessizce gömüldü.

Yetkililer, Kümes cinayeti ile ilgili Medine’nin Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi’nden gelecek otopsi sonucunu beklerken, genç kızın diri diri gömüldüğüne ilişkin bazı gazetelerde ortaya atılan iddiaları yetkililer doğrulanmadı. Kahta Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet yetkilileri, Medine’nin 2 metre derinliğinde gömüldüğü yerden çıkarıldığını, boynuna eşarp sarılı olduğunu belirterek, “Bu eşarp, genç kızın boğularak öldürüldüğüne işaret ediyor. Yine kızın oturur vaziyette oluşu, el ve ayaklarının bağlanmayışı, üzerine toprak atılırken cansız halde olduğunu gösteriyor. Mevcut bulgular genç kızın boğularak öldürülüp gömüldüğünü gösteriyor ama kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporu ile ortaya çıkacak” dedi.

YAKINLARI İLK KEZ KONUŞTU
Öte yandan, 3 günden beri suskun olan ailenin fertleri ilk kez konuştu. Genç kızın, uygun olmayan davranışlar sergilediğini iddia eden yakınları, “Medine’nin gelenek ve göreneklerimize uymayan davranışları vardı. Dedesi, bu konuda birkaç defa kendisini uyarmış. Hatta bir defasında da dövmüştü. Medine, bunun üzerine karakola gidip dedesini şikayet etmişti. Güvenlik güçleri gelip evde arama yapmıştı. Evdeki bir av tüfeği ile bir tabancaya da el konuşmuştu. Nasıl öldü, niçin öldürüldü bilmiyoruz” dedi.

Öte yandan yakınları genç kızın diri diri gömüldüğü haberlerine de üzüldüklerini belirterek, “Medine bir şekilde öldürülmüştür. İntihar etmeye teşebbüs ettirilmiş olabilir, babası veya dedesi tarafından veya her ikisi tarafından öldürülmüş olabilir” diye konuştu.

BABA VE DEDE KONUŞMADI
Olayın ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan dede Fethi ve baba Ayhan M. ise, polis ve savcılıkta susma hakkını kullandı. Hiçbir soruya cevap vermeyen dede ve baba tutuklanarak Adıyaman Cezaevi’ne gönderildi.

Yaşananların ardından Medine'nin annesi İmmihan ve 8 kardeşi ise eve gitmeyerek, yakınlarının yanında kalmaya başladığı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle