Gündem Haberleri

  Meclisteki polisleri Faruk Saraç giydirecek

  A.A
  28.01.2012 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Meclisin güvenliğini sağlayan polislerin kıyafeti değişiyor.

  Meclis yönetimi, “TBMM İdari Teşkilat Kanunu” ile güvenliğin asker yerine tümüyle polis tarafından sağlanmasının ardından harekete geçti. Mecliste sayısı artan polisin kıyafetlerinin değiştirilmesine karar verildi.

  Yapılan görüşmelerin ardından TBMM Kampüsü ve İstanbul'da Milli Saraylarda görev yapan polislerin, Modacı Faruk Saraç tarafından giydirilmesi benimsendi.
  Saraç, Meclisten kendisine teklif geldiğini belirterek, 940 polisi giydireceğini söyledi.

  Kıyafetleri Meclisin açıldığı gün olan 23 Nisan'a yetiştireceğini bildiren Saraç, polislere 3-4 ayrı grup kıyafet hazırlayacağını, yazlık, kışlık, tören ve dışarıda bekleme kıyafetlerinin farklı olacağını ifade etti.

  Polisleri ayakkabı da dahil olmak üzere tepeden tırnağı giydireceğini belirten Saraç, kıyafetlerin nasıl olacağı sorusuna, “Yazlık kıyafetler için beyaz kullanacağım.
  Modern ve özgün kıyafetler olacak. Herkes yanlarında resim çektirecek. Bir tane Meclisimiz var” diye konuştu.
  Kıyafetler için mevsime uygun kumaş kullanacağına işaret eden Saraç, hangi renkleri tercih edeceği ve nasıl bir çizgisi olacağı sorusuna, “Daha fazla ayrıntı veremem” karşılığını verdi.

  Saraç, daha önce TCDD, Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, polis teşkilatı, THY yer hizmetleri ve mehteran takımını giydirmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı