Gündem Haberleri

  Meclis’te yeni oda şoku

  Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  03.05.2017 - 21:52 | Son Güncelleme:

  REFERANDUMDAN sonra ilk toplantısını yapan Meclis Başkanlık Divanı’nda muhalefet üyeleri tadilat şoku yaşadı. Bazı üyeler, açık kahverenginin farklı tonlarıyla yeni baştan düzenlenen salondan memnun kalmazken HDP’li İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder “Cezaevindeki pembe odalar gibi” benzetmesi yaptı. Başkanlık Divanı üyelerinin yeni salonda bir araya geldiği toplantının başında Meclis Başkanı İsmail Kahraman bulunmadı. Bu nedenle üyeler itirazlarını AK Partili Başkanvekili Ahmet Aydın’a yönelik ifade etti.

  CHP ve HDP’li divan üyeleri, salonun tarihi havasının yok edildiğini, yeni tarzın ne olduğunun da anlaşılmadığını belirttiler. CHP’li Başkanvekili Akif Hamzaçebi, üyelerin oturduğu bölümde mikrofonların kısa tutulduğuna dikkat çekti. Hamzaçebi, “Başkan makamının mikrofonu ise uzun. Başkan rahat konuşuyor bizim ise konuşmak için öne eğilmemiz gerekiyor. ‘Biat ediyorsunuz’ havası vermek için mi” diye sordu.

  Meclis’te yeni oda şoku

  ESKİ HALİ

   

  ATATÜRK RESMİ ASILACAK

  CHP’li üyeler Atatürk resminin salondan kaldırılmasına da tepki gösterdiler. Bunun üzerine Genel Sekreterlik yetkilileri, salondaki işlemlerin bitmediğini, başkan makamının iki koltuğu alacak şekilde yeniden düzenleneceğini, Atatürk resminin de asılacağını söylediler. Bazı Divan üyeleri de aynalı duvarlar ve turkuaz halıyla yeniden döşenen Meclis kulislerini eleştirerek, son dönem tadilatlarında ‘mimari zevk sorunu’ yaşandığını savundular. Bazı üyeler yeni kulisleri otel lobisine benzettiler. Bu tartışmanın sonuna doğru salona giren İsmail Kahraman, heyecanla “Nasıl olmuş salonumuz” deyince gülüşmeler oldu. Üyelerin “Biz o konuyu kapattık” sözleriyle gündeme geçildi.

  Etiketler: gazetehaberleri , meclis , oda , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı