GeriGündem Meclis'te yeni dönem hazırlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis'te yeni dönem hazırlığı

Yeni dönemde yeni Genel Kurul salonunu hizmete açmayı düşünen TBMM yönetimi, hazırlıklarına başladı. Milletvekillerinin yeni salondaki elektronik sistemi kullanabilmeleri için kurs verilecek. Tek tek parmak izleri kaydedilecek. Ancak vekilerin tatilini yarıda kesmek istemeyen yönetim, bu uygulamalara Meclis açıldıktan sonra başlayacak.

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle tartışmalı hale gelen Genel Kurul Salonu ekimden itibaren kullanılmaya başlanacak. TBMM yönetimi, iddialarla ilgili dava sürecinin başlamış olması nedeniyle geçici kabulü yapmaya hazırlanırken, diğer taraftan da altyapı sorunlarını çözmeyi planlıyor.

TBMM Başkanı Hikmet Çetin Hürriyet'e şu bilgileri verdi:

‘‘Geçici kabulü yaptıktan sonra salonu kullanmaya başlayacağız. Ancak yeni sistemi kullanmamız, sistemin kullanımının öğrenilmesinden sonra mümkün olacak.’’

TBMM yönetimi, yeni salonla ilgili hazırlıklarını sürdürürken, kulislerin de yeniden düzenlemeyi planlıyor. Çetin, Sheraton Oteli yöneticilerinden yardım alarak, kulislerin daha ferah ve aydınlık düzenlenmesini istedi.

Bu arada Genel Kurul Salonu'nun yapımında bazı kalemlerde düşük kalite malzeme kullanılması nedeniyle 100 milyar lirayı aşan nefaset farkının ortaya çıktığı bildirildi.

TBMM yetkilileri, milletvekillerinin oturacakları masaların üzerinde yeralan ve dokunma paneli olarak adlandırılan oy kullanma panelinde meydana gelen parlamanın giderilememesinin yanı sıra, 25-30 maddelik eksiklikler bulunduğunu kaydettiler.Yorumları Göster
Yorumları Gizle