Gündem Haberleri

  Meclis'te 'silah çektin' kavgası

  Zeynep GÜRCANLI - Aysel ALP
  03.09.2015 - 17:37 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nda, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 'silah' çektiği iddia edildi. Hurriyet.com.tr'ye konuşan Bakan Kılıç 'Bu alçakla bir iftiradır' dedi.

  TBMM'deki tartışma şöyle başladı. Adalet Bakanlığı’na atanan Kenan İpek’in oylaması sırasında kavga çıktı. CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Adalet Bakanı İpek yemin ederken “Adaletin nerede şerefsiz” diye bağırdı.

  'SİLAHINA DAVRANDI' İDDİASI

  CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, bu olay sonrasında Bakanlar Kurulu sırasında oturan yine Samsun Milletvekili olan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın silahına davrandığını öne sürdü. Bu gelişme üzerine TBMM Başkan Vekili Koray Aydın oturuma ara verdi.

  BAKAN ÇAĞATAY HÜRRİYET'E KONUŞTU

  Hürriyet.com.tr'ye konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir bakanı TBMM'ye silahla girmez. Bu alçakça bir iftiradır" dedi.

  CHP'Lİ TEKİN: GÖZÜMDEN VURSA İNANMAM

  Tartışmayı başlatan sözlere imza atan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise, Bakan Çağatay Kılıç'ın silah tektiği iddiasına "Bakan yeğenim gibidir, gözümden vursa inanmam" dedi.

  CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK

  Genel Kurul açılır açılmaz CHP adına söz alan Özgür Özel, CHP'li Hayati Tekin tarafından kullanılan "şerefsiz" sözünün tutanaklardan çıkarılmasını istedi. Sadece CHP değil hiçbir parti mensubunun TBMM'de böyle kelimeler kullanmasını tasvip etmediklerini belirten Özel, "Sayın bakan çok incinmiştir. Biz de bu sözü tasvip etmiyoruz. Tutanaklardan çıkarılmasını rica ediyoruz. Büyük üzüntü duyuyoruz" dedi.

  Mecliste silah çektin kavgası

  Mecliste silah çektin kavgası

  BAKAN KILIÇ, GENELKURUL'DA AÇIKLAMA YAPTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM Genel kurulunda yaşanan tartışmalar sırasında silahına davrandığına ilişkin ortaya atılan iddiaların tamamen gerçek dışı ve iftira olduğunu söyledi.

  TBMM Genel Kurulunda görüşmeler sırasında söz alan Bakan Çağatay Kılıç söz konusu iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çağatay Kılıç’ın açıklamaları şöyle:
  “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda silah çektiğim iddia edilmiş. Konu bana intikal ettikten sonra biraz evvel gazetecilere gerekli açıklamaları yaptım.
  Ayrıca hem AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Özgür Özel ve Levent Bey ile MHP Grup Başkan Vekili Sayın Oktay Vural ile de görüştüm. Bu noktada benim hiç bir zaman, hiç bir şart altında, her ne olursa olsun TBMM çatısı altında silah taşımak gibi bir durumun olamayacağını, şahsımın bu tip bir olayı asla ve asla tasvip etmeyeceğini tekrar dile getirmek istiyorum.

  Üzülerek belirtmek istiyorum ki bu bir iftiradır çünkü ben aynı zamanda bir milletvekiliyim ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir üyesiyim. Asla ve asla böyle bir hareketi yapmayacağımı, beni tanıyan tüm insanlar bilir. Kaldı ki ayrıca internet sitelerinde iddiaya konu olan kişi, CHP Samsun Milletvekili Sayın Hayati Tekin Bey de bir açıklama yapmıştır. Bunun asla ve asla doğru olmadığını dile getirmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca tekrar altını çizerek söylüyorum; asla böyle bir şey olmamıştır. Hiçbir şart altında, ne olursa olsun böyle bir şeyin olamayacağını tekrar dile getirmek istiyorum.

  Meclisimizin çalışmaları içerisinde gerginlikler olabilir, tansiyon yükselebilir, bu esnada birbirimize karşı sesimizi yükselttiğimiz anlar olabilir. Ancak iddia edilen olay, tamamen gerçek dışıdır ve hiçbir şekilde de olamaz. Bu konuda şunu da açık şekilde dile getirmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti'nin Gençlik ve Spor Bakanıyım. Bu görevi ifa ediyorum. Gençlerimize sorunları çözme konusunda silaha başvurmak gibi bir örneği asla sunmam, bu yolu tercih edenleri de asla tasvip etmem. Şunu da dile getirmek istiyorum; farklı siyasi partilere mensup olabiliriz, farklı görüşlerimiz olabilir, zaman zaman bu görüşlerimizden dolayı birbirimize karşı farklı noktalarda sert sözler sarf edebiliriz.

  Ancak CHP grup başkan vekilleri, MHP grup başkan vekilleri ve HDP grup başkan vekilleri de inanıyorum ki konuyu doğru araştırmaları sonucunda böyle bir durumun olmadığını göreceklerdir.

  Bu noktada beni destekleyen ve bu konuda tavrımı bilen arkadaşlarımızın da bu meclis çatısı altında bana karşı göstermiş oldukları destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı