Gündem Haberleri

  Meclis'te hazırlıklar yoğun

  SELAHATTİN SÖNMEZ/ANKARA
  14.06.2017 - 13:14 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın bu akşam vereceği iftar için hazırlıklar sabah saatlerinde başladı.

  Mecliste hazırlıklar yoğun
  İftara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile eski ve yeni milletvekilleri katılacak.

  Meclisin Şeref Kapısı girişindeki alanda verilecek iftar yemeği için mevcut milletvekillerinin yanı sıra 2 bin 500 eski milletvekiline davetiye gönderildi. Eski milletvekillerinden 1500’ü davete katılacağını Meclis Başkanlığına bildirdi.

  Mecliste hazırlıklar yoğun

  İftar programı için hazırlıklar ise sürüyor. Masalar 8’er kişilik olarak hazırlanıyor. Meclis Başkanı Kahraman’ın da oturacağı protokol masası özel olarak düzenlenecek. İftar programında, Mecliste görev yapan imamlar Kuran’ı Kerim okuyacak. Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in yemek duasını yapması bekleniyor.

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın vereceği iftar öncesi Parlamentoda görev yapan basın mensupları ve diğer çalışanlar için bir gün önceden yazılı duyuru yapılarak araçlarını kendilerine ayrılan Park alanı dışında başka yere park etmemeleri istendi. Park eden araçların çekiç le çekileceği duyuruldu. iftar yemeğine katılacak milletvekilleri ile yemekte görevli olacak personelin kullanacağı özel güvenlik kartları da hazırlandı.

  Mecliste hazırlıklar yoğun

  Mecliste hazırlıklar yoğun

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (14.06.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: hazırlık , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı