GeriGündem Meclis'te 'dönek' gerginliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  91
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis'te 'dönek' gerginliği

Meclis'te 'dönek' gerginliği
refid:14566004 ilişkili resim dosyası

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden Anayasa değişikliği görüşmelerinde bu kez de ‘dönek’ tartışması yaşandı. Bazı CHP’liler ‘dönek deyince ne anlıyorsunuz’ sorusunu yönelttikleri Bakan Ertuğrul Günay konuşurken sırtlarını döndü.

Günay ise CHP’lilere ‘Ben sosyal demokrasi sosyal adalet milli irade gibi kavramları kullanıp da sonra milli iradenin seçtikleriyle baş edemeyeceklerini gördükleri zaman postal sesinden umut bekleyen demokrasi düşmanlarını anlıyorum’ dedi.

İŞTE TBMM'DEN İLGİNÇ KARELER 

Anayasa oylamalarının en renkli anları dün sabah 03.00'te, 12 Eylül darbesini yapanlara yargı yolunu açan madde görüşülürken yaşandı. AK Partili Ertuğrul Günay ve Ayşenur Bahçekapılı duygu yüklü konuşmalar yaptı. O dönem hapis yatan MHP'li Kaya "Biz 12 Eylül'ün astıklarıyız, siz beslediklerisiniz" diye bağırdı ve iktidara yüklendi.

Öte yandan gece gündüz mecliste olan Başbakan Erdoğan ve milletvekilleri zaman zaman ilginç görüntüler oluşturdu. Erdoğan evraklarını adeta Başbakanlık makamına dönüşen Meclis'te imzaladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına gelerek evrak imzalatması diğer vekillerin meraklanmasına ve şaşırmasına neden oldu.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle