GeriGündem Meclis'in bütçesi 248 trilyon lira
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis'in bütçesi 248 trilyon lira

TBMM'nin 2004 yılı bütçesi, geçen yıla göre yüzde 11 artışla 248 trilyon 768 milyar lira olarak belirlendi.

TBMM Başkanlık Divanı toplanarak, TBMM'nin 2004 yılı bütçe teklifini görüştü. 
  
Toplantı sonrasında gazetecilere açıklama yapan TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başkanlık Divanı'nın 2004 yılı bütçe teklifini ele aldığını belirterek, Meclis bütçesinin 248 trilyon 768 milyar lira olarak oybirliğiyle kabul edildiğini söyledi.
  
TBMM bütçesinin büyük bir tasarrufla hazırlandığını kaydeden Arınç, geçen yılın bütçesine göre sadece yüzde 11'lik bir artış öngördüklerini ifade etti.
Maliye Bakanlığı'nın, bütün kurumlar için en az yüzde 12.5'lik artış öngördüğü halde TBMM'nin bunun da altında kaldığına işaret eden Arınç, bir önceki yılın ödeneğine göre yüzde 11'lik artışla bütçe teklifini verdiklerini anlattı. 
  
2003 yılı uygulamalarında da her kalemde tasarruf sağlandığına dikkati çeken Arınç, bu davranışlarının devam edeceğini vurguladı. Arınç, ''Bu, TBMM'nin, bütün milletvekillerinin ve çalışanlarının ortak kararıdır. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlara uygun, gerçekten bu sıkıntıları bir an önce atlatmayı amaçlayan bir tasarrufçu anlayışla bütçemizi yaptık'' dedi.
  
Arınç, bir gazetecinin 29 Ekim Resepsiyonu ile ilgili sorusuna, ''Resepsiyon ile bütçenin hiçbir ilgisi yok. Kusura bakmayın. Bugün bütçe görüştük. Bütçemiz hayırlı olsun'' karşılığını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle