Gündem Haberleri

  Meclis yine toplanamadı

  Hürriyet Haber
  20.12.2001 - 16:29 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamayınca bugün de toplanamadı. TBMM Başkanvekili Genç, durumu protesto eden milletvekillerine "burası hababam sınıfına döndü" diyerek sitem etti.

  TBMM Başkanvekili Kamer Genç, saat 15:00`de birleşimi açtıktan  sonra yoklama yaptı. Toplantı yeter sayısının bulunamaması üzerine Genç, birleşime 30 dakika ara verdi. Aradan sonra yapılan ikinci yoklamada da yeterli çoğunluk sağlanamayınca Genç, birleşimi kapattı.

  HABABAM SINIFI'NA DÖNDÜ

  Kamer Genç, toplantı yeter sayısının bulunamadığını açıkladıktan sonra, "Arkadaşlar, daha karar yeter sayısına bile ulaşamadık. Aslında biz, Başkanlık Divanı olarak çalışmak istiyoruz ama çoğunluk sağlanamadı" dedi. Genç`in bu sözlerine DSP ve MHP milletvekili tepki gösterdi, bazıları da alkışlarla protesto etti. Protestolar üzerine Genç, "Arkadaşlar niye bağırıyorsunuz? Burası Hababam Sınıfı`na döndü... İktidar olarak yeterli çoğunluğu sağlayamıyorsunuz sonra bana bağırıyorsunuz..." diye konuştu.

  TBMM Genel Kurulu, 25 Aralık Salı günü gündemindeki konuları görüşmek üzere saat 15.00`de toplanacak.

  VEKİLLERİN GEREKÇESİ KÖTÜ HAVA

  Genel Kurul, Ramazan Bayramı tatilinin bittiği dün de toplantı yeter sayısı bulunamadığı için çalışamamıştı. Kamu İhale Kanunu Tasarısı`nı görüşmesi beklenen Bayındırlık Komisyonu da kötü hava koşulları nedeniyle bazı üyelerin Ankara`ya gelememesi üzerine bugünkütoplantısını ertelemişti.

  Bayram`dan önce yapılan Danışma Kurulu`nda partilerin ortaklaşa aldığı karar, Genel Kurul`un dün ve bugün çalışmasını, uluslararası anlaşmaların uygun bulunduğuna ilişkin tasarılar ile yumurta üreticilerinin sorunlarıyla ilgili Meclis araştırma komisyonunun raporunun görüşülmesini öngörüyordu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı