Gündem Haberleri

  Meclis yeni vekillere hazırlanıyor

  ANKA
  18.07.2007 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Türkiye 22 Temmuz seçimlerinden çıkacak sonuçları, Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni milletvekillerini bekliyor.

  Seçim öncesi Meclis’te, kaldırımlardan tuvaletlere ve Genel Kurul’un çatısına kadar yoğun bir tadilat çalışması yürütülüyor. TBMM'ye tahsis edilen, Çevre ve Orman Bakanlığının tarihi binasında ise tadilat çalışmalarının tamamlandığı ve Meclis Genel Sekreterliğine bağlı bazı birimlerin, bu ay sonuna kadar binaya taşınacağı kaydedildi.

  Genel seçimlerin ardından 23. dönemin Ağustos ayının ilk haftasında başlaması beklenirken, Meclis’te son günlerde geniş kapsamlı bir tadilat çalışması yapılıyor. Meclis’in, kaldırım taşlarından tuvaletlerine kadar pek çok bölümü yenilenirken, tadilat çalışmaları Genel Kurul salonunda da yürütülüyor. Tadilat çalışmaları kapsamında Meclis Genel Kurul Salonu çatısı paslanmaz çelik ve kırılmayan camla kaplanıyor. Meclis’te tören alanı etrafında bulunan kaldırım ve bordür taşları da onarılıyor. Kullanılamayacak durumdaki taşların yerine, eskileriyle aynı özellikte olan Ankara taşı yerleştiriliyor.


  TAŞINMA TELAŞI


  Meclis’te yürütülen tadilat çalışmalarının yanı sıra yakında taşınma telaşı da başlayacak. TBMM’ye tahsis edilen, Çevre ve Orman Bakanlığının tarihi binasında da tadilatın tamamlandığı bildirildi. Meclis Genel Sekreterliğine bağlı bazı birimlerin ise Temmuz ayı sonunda yeni binaya taşınacağı kaydedildi. Yeni binada TBMM Başkanı için de makam odası hazırlandığı belirtildi.

  Yeni binaya Temmuz ayı sonundan itibaren TBMM Genel Sekreterliğine bağlı Personel ve Muhasebe Daire Başkanlığı, Teknik Daire Başkanlığı'na bağlı birimler ile Hukuk Müşavirliği taşınacak. Bu birimlerin faaliyet gösterdiği sağlık hizmetlerinin verildiği bina da yıkılarak yerine 250 milletvekili için 40’ar metrekarelik çalışma ofisleri, kütüphane-araştırma merkezi, konferans salonları, lokanta, kafeterya ve otoparkların bulunacağı kompleks yapılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı