Gündem Haberleri

  Meclis yeminden sonra çalışacak

  ANKARA
  20.08.2014 - 14:37 | Son Güncelleme:

  TBMM, geçen hafta tatile girmişti.

  Meclis'in tatilinin 1 Ekim'e kadar sürmesi, bu süre içinde de sadece 28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni, hemen ardından da yeni hükümetin güven oylaması için toplanması, ancak bu gündem dışında çalışmaması planlanıyor.
  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise, bugün yaptığı açıklamada, TBMM'nin çalışmasına ilişkin düzenin yeniden değiştiğini bildirdi.

  MECLİS 28 AĞUSTOS'TAN SONRA KAPANMAYACAK, TORBA YASA GÖRÜŞÜLECEK

  Canikli, 28 Ağustos'taki yemin töreninin ardından da Meclis'in kapanmayarak, kamuoyunda Torba Kanun Tasarısı olarak bilinen tasarıyı kanunlaştırmak için çalışacağını açıkladı.

  Canikli, tasarının yasalaşmasının 1 Ekim'den sonra başlayacak yeni yasama yılına kalmayacağını söyleyerek, kamuoyunda tasarının yasalaşmasına ilişkin beklenti olduğunu söyledi.

  Canikli, "1 Ekim'i beklemeden, 28 Ağustos ile başlayan o hafta içinde tasarıyı görüşmeyi planlıyoruz. Mükellefler yapılandırmayı bekliyor, vergi tahsilatı da gecikiyor. O da ayrı bir sıkıntı. Hem Soma ile ilgili mağduriyeti olan kardeşlerimizin bu sıkıntılarının giderilmesi, madencilerle ilgili iyileştirmelerin bir an önce devreye girmesi, yapılandırmadaki mükelleflerimizin durumunu sonuçlanması, öğretmen atamaları... Bütün bunlar için bir an önce, 28 Ağustos'tan sonra, kısa süre içinde bunu inşallah yasalaştırmayı planlıyoruz. 1 Ekim'e bırakmayacağız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı