GeriGündem Meclis’te koltuk hevesinde değilim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis’te koltuk hevesinde değilim

Meclis’te koltuk hevesinde değilim
refid:17907740 ilişkili resim dosyası

Özel görüntüleri internette yayınlanan 10 MHP’li yönetici arasında bulunan; ancak partisinden istifa etmeyen, milletvekilliği adaylığından da çekilmeyen MHP İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.

Barutçu, Türk siyasi hayatında emsali olmayan kirli bir süreci yaşadığını savunarak, “Bizatihi mağduru olduğum 12 Eylül zulüm döneminin iğrenç ve kahrediciliğinden de beter” dedi. Barutçu’nun, Hürriyet’e özel yaptığı açıklama şöyle: “Her ne kadar çeteleri bitirdik iddiasında olanlar varsa da; bugün takiyeci ve teslimiyetçi zihniyetin sırtını okşadığı siyaset dizayncılığına soyunmuş yeni bir çete türetildi. Bu mevcut iktidar döneminin ürünü pis, iğrenç, organize suç örgütünün adı ‘Röntgenci Çeteler’. Bunların hukuk ve kanun nezdinde müeyyideleri ne olur bilmem. Ancak; zinayı suç olmaktan çıkartan namus ve ahlak abideleri, siyaset arenasında bizi ‘Taliban gibi recmetmeye kalkıyor ve siyasi lince’ tabi tutuyorlar. Aldığım ağır darbelere rağmen, ‘Eyvallah’ demeyişimin nedeni budur. Ülkücüler ve vicdan sahibi herkesin bunu böyle algıladığını düşünüyorum. Yoksa, her türlü rezaleti yaşayayım, yine de Meclis’te bir koltuk kapayım hevesi ve haysiyetsizliğinde değilim. MHP, alışagelmiş particilik anlayışının dışında, farklı özelliği olan bir partidir. İlkeleri katı, kolayına zaafa yer vermez. Dolayısıyla şahsımda bu saygın anlayış içinde tavize dayalı bir ayrıcalığım olmasa gerek. Ta ki ihracım söz konusu olsa bile. Atılan taşlar arasında ihracım, tenime değen bir gül gibi. Evet, cidden ağır bir imtihandan geçiyorum. İki oğlum ve iki kızım. Biri henüz 20 aylık Devlet Alptuğ; o bile bir şeylerin farkındaymış gibi. Eve gidemediğim günlerde duydum ki, çerçeveli fotoğrafımın üstüne yatıyormuş. Gerisini siz düşünün. Onların ve sevdiklerimin iç sızlatan gözyaşları ve üzüntüleri benim vebalimdir. İşte, dizayncı-röntgen çeteleri ve ondan beslenen siyaset asalakları, 12 Eylül’cüler gibi akıbetlerinin bataklığını görecek ve tadacaklar.”

İkna süreci sürüyor

Barutçu, Hürriyet’in, “bütün bunlara rağmen, istifayı ve adaylıktan çekilmeyi kesinlikle düşünmüyor musunuz? İhraç edilseniz de seçime MHP listesinden katılıp milletvekili olmayı mı düşünüyorsunuz” sorusu üzerine, “Sayın Genel Başkanımızın yeri çok özel, çok başkadır. Ben bütün arkadaşlarımı dinliyorum. Değerlendirmelerim devam ediyor” demekle yetindi. Bahçeli’ye yakın MHP yetkililerinin de, Barutçu’yu istifa ve adaylıktan çekilmeye razı etmeye çalıştıkları öğrenildi. Barutçu’nun direnişi kırılırsa, Bahçeli’nin talebiyle başlatılan partiden ihraç sürecinin de askıya alınacağı belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle