Gündem Haberleri

  Meclis önünde oturma eylemi

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)
  04.01.2011 - 15:42 | Son Güncelleme:

  KESK üyesi bir grup, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ’Torba Yasası’nı protesto ederek, Meclis Dikmen Kapısı önünde oturma eylemi yaptı.

  Meclis Dikmen Kapısı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, burada hükümet ve tasarı aleyhine sloganlar atarak, ’Sermayeye af, emekçiye saldırı. Torba Yasa geri çekilsin’ pankartı açtı. Grup adına açıklama yapan KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Tuğrul Culfa, tasarıyla hükümetın hem iş hem de sosyal hayatta mutlak üstünlük sağlamak istediğini söyledi. Culfa, "İşverene her türlü kolaylığı sağlayan bu tasarı, emekçilerin ücretlerini düşürmekte, engellilerin istihdamını azaltmaktadır. Tasarıyla mesai saatlerinin artırılması, emekçilerin sürgüne gönderilmesinin yolu açılmaktadır ve iş güvencesini de ortadan kaldırmaktadır. Biz tasarının geri çekilmesini ve taleplerimizin de göz önünde bulundurulmasını istiyoruz. Eğer tasarı bu haliyle geçerse her platformda eylemlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

  Konuşmanın ardından grup, sloganlar atarak oturma eylemi başlattı. Polisin geniş güvenlik önlemleri arasında kısa süre oturma eylemi yapan grup, daha sonra olaysız dağıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı