Gündem Haberleri

  Meclis, İmralı’ya gitse bu ölümler olmazdı

  Hürriyet Haber
  09.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, “İmralı’daki durumla ilgili Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu görevini yapsa ve uyarılarımızı dikkate alsaydı, işte bugün bu ölümler olmaz, bu acılar yaşanmaz, bu gerilimler olmazdı” dedi.

  DTP Grubu’nda Diyarbakır’da gösterilerde Aydın Erdem’in ve İstanbul’da molotoflu saldırıdan sonra Serap Eser’in y aşamını yitirmesini “Yürekleri dağlayan matem” olarak niteleyen Türk şunları söyledi:

  “Yine Tokat’ta karanlık bir provokasyon olduğu gün gibi ortada olan bir saldırı sonucu aramızdan ayrılan askerlerimiz için yüreklerimiz parçalandı. Hükümet işin içinden çıkamaz hale geldi, bir günah keçisi arıyor. Kendi açılımını bitirmek için fırsat kolluyor ve faturayı da bize çıkarmaya çalışıyor. Kapatma yönünde karar çıkarsa bu siyasi bir darbe anlamını taşıyacaktır. Sayın Başbakan güya parti kapatmalarını demokrasiyle bağdaştırmazmış. Bunlar timsah gözyaşlarıdır.”

  Tokat’taki terör saldırısını, 1993’te 33 askerin şehit edildiği saldırıya benzeten Türk, 33 askerin öldürülmesiyle o dönemde barışçıl çabaları sonlandırmak için birilerinin düğmeye bastığını söyledi. Türk, “Kamuoyumuzun, bunu derinden düşünmesi ve değerlendirmesini istiyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı