GeriGündem Meclis’e kır lokantası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis’e kır lokantası

TBMM yönetimi, Meclis’in ünlü bahçesine kır lokantası yaptı. Ankara manzaralı yeşil tepeye kurulan lokanta, türbanlı ve sakallıların girmesine izin verilmeyen ‘askeri tabur lokantasına’ alternatif olarak yorumlandı.

TBMM’nin geçen yasama döneminde, AKP Isparta Milletvekili Mehmet Emin Bilgiç, Meclis bahçesinde bulunan askeri taburun lokantasına sakallı konuklarını götürmüştü. Lokantadaki görevli askerler, taburda sakallı ve türbanlı konukların girmesinin yasak olduğunu belirterek, servis yapamayacağını belirtmişti. Bilgiç ise lokantada tartışma çıkartmıştı.

ORDUEVi KURALLARI

Askeri tabur yönetimi, bu olaydan sonra benzer sorunlarla karşılaşılmaması için tabur lokantasının girişine ‘kimlerin hangi koşullarda’ gireceğini belirten bir pano asmıştı. Taburda orduevlerindeki kurallar geçerli olduğu kaydedilmişti. Yeni kır lokantasında öğle ve akşam servis veriliyor. Lokantada, Meclis Kampusu içindeki diğer lokantalarda olduğu gibi, bira dışında içki servisi yapılmıyor.

Türbanlıya serbest

YENİ kır lokantasından, TBMM personelinin tabur lokantasına giremeyen türbanlı aileleri yararlanabilecek. Vekiller de sakallı ve türbanlı konuklarını burada ağırlayabilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle