Gündem Haberleri

  Meclis devrede

  Turan YILMAZ / ANKARA
  10.06.2017 - 00:12 | Son Güncelleme:

  OHAL KHK’sıyla ihraç edildiği kamudaki görevine dönebilmek için eylem yaparken polisin plastik mermilerine hedef olan sosyolog Veli Saçılık için Meclis devreye girdi.

  TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Saçılık için Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nden bilgi istedi.

  Grup Yorum’un üyesi Betül Varan’ın kardeşi Bergül Varan’ın İstanbul’da gözaltındayken saçlarının kökünden yolunduğu iddiası için de suç duyurusunda bulunan Yeneroğlu şunları söyledi: “Bu gibi vakalar Türkiye’nin içinde bulunduğu, çok zorunlu olan terörle mücadelesini de sulandırıyor. Terör örgütleri ve yandaşlarının bu meseleleri propagandaları için kullanmalarına vesile oluyor. Onun için işkence ve kötü muameleyle ilgili herkesin olağanüstü bir hassasiyetinin olması gerekiyor. Bu, terörle mücadelenin de olmazsa olmazıdır. (Veli Saçılık olayı) Hemen bu olayla ilgili Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nden bilgi istedim ve bunun için de kendilerine birkaç gün verdim. Bilgi doğrultusunda suç duyurusunda bulunacağız. Hepimiz gözaltına alınabiliriz. Ama gözaltına alındıkları an itibariyle devletin kolluk kuvvetlerine teslim edilmiş olurlar, onların emanetleridir. Eğer bir kolluk mensubu bunu yapmıyorsa bu zaten o göreve layık değildir. İstanbul’daki olayla ilgili... Komisyon olarak insanlık dışı suçları tolere etmemek adına suç duyurusunda bulunuyoruz.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı