GeriGündem Meclis bu hafta mesai yapacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meclis bu hafta mesai yapacak

TBMM Genel Kurulu, bu hafta 15.00-23.00 saatleri arasında çalışacak.

Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu'nda, gündemdışı konuşmaların ardından, Genel Kurul'un bu haftaki çalışma saatlerine ilişkin TBMM Danışma Kurulu önerisi okundu. Önerinin lehinde söz alan DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan, Meclis'in çalışma saatlerinin uzatılmasını olumlu karşıladıklarını söyledi.

Eraslan, iktidar milletvekillerinden birinin, hastane ihalesiyle ilgili olarak bir bürokrata talimat verdiği yönünde bir gazetede yer alan iddianın, Hatay'da gerçekleştiğini öne sürdü. Olayın, Antakya Doğumevi Hastanesi'nde geçtiğini iddia eden Eraslan, “İlgili bürokrata verilen talimattaki el yazısı hangi milletvekiline aittir? Bu milletvekili, diğer Hatay milletvekillerini zandan kurtarmayı düşünüyor mu?” diye sordu. Eraslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yolsuzluklarla ilgili il başkanlarına yaptığı uyarıyı anımsatarak, şöyle konuştu:

“Sayın Başbakan'dan, bu sözlerinin arkasında samimiyetle durduğunu göstermesini rica ediyorum. Belge burada, elimde... Sayın Başbakan'ın istemesi halinde, hemen kendilerine takdim edebilirim. Bu belge, iktidar partili bir Hatay milletvekilinin, yetkilerini kötüye kullandığının ispatıdır. Bu konunun takipçisi olacağım. Lütfen milletvekilleri, siyaseti kendi emelleri, çıkarları, menfaatleri doğrultusunda kullanmasın. Sayın Başbakan, ilgili milletvekilini, Türk Milleti önünde deşifre etsin, etmezse ben edeceğim.”

DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan da önerinin lehinde yaptığı konuşmada, kredi kartlarıyla ilgili tasarının bu hafta gündeme alınmamış olmasını eleştirdi. Daha sonra TBMM Danışma Kurulu önerisi oylanarak kabul edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle