Gündem Haberleri

  Meclis Başkan Şahin'den Genç'e: Adam kafayı çekmiş

  DHA
  03.05.2010 - 00:50 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği görüşmelerinin 2. turunda, 5. maddenin görüşmelerine başlanmadan önce Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ile Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç arasında usul tartışması yaşandı. Genç’i yerine geçmesi konusunda uyaran Şahin, sıradaki konuşmacıya söz verdi. Konuşmacının kürsüye çıkmasının ardından Şahin’in kendi mikrofonundan, “Yaa adam kafayı çekmiş…” sözleri duyuldu ve ses kesildi. Görevliler durumu fark etmiş olacak ki, daha cümle tamamlanmadan mikrofon kapatıldı.

  İŞTE MECLİS BAŞKANI'NIN O SÖZLERİ / WEB TV

  Kamer Genç’in milletvekillerinin maddeler üzerinde değişiklik yapılması öneren gensoruların tamamının işleme alınmasını isterken, Şahin, içtüzükte böyle bir hükmün yer almadığını söyledi. Kamer Genç, bunun üzerine “Daha dün geldin, sen içtüzüğü ne bilirsin” sözleri tartışma yarattı. Mehmet Ali Şahin, Genç’e Meclis Başkanı'yla böyle konuşamayacağını belirtirken, yerine oturması konusunda uyardı. Tartışmanın sürmesi üzerine AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu, Kamer Genç’in yanına gitti. Kutlu ile Genç bir süre tartıştı.

  'Davranışların normal değil'

  Mehmet Ali Şahin, Genç’i davranışlarının normal olmadığını belirterek, yerine oturması konusunda uyardı. Daha sonra Kamer Genç’in yerine oturmasıyla görüşmeye devam edildi. Ancak konuşmak için kürsüye çıkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’nin konuşmasına başlarken, mikrofona Şahin’in ilginç bir konuşması yansıdı. Ekici’nin mikrofonunun sesini açması konusunda görevlileri uyaran Şahin, kendi mikrofonunun kapalı olduğunu düşündüğü bir anda, “Yaa adam kafayı çekmiş…” sözü duyuluyor. Şahin'in cümlesi tamamlanmadan hata fark edilerek mikrofon kapatılıyor.

  2. TUR GÖRÜŞMELERİNDEN KARELER

  HAMZA YERLİKAYA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  AHMET HAKAN: MECLİS'E NASIL HAZIRLANDIM    

  KANAT ATKAYA YAZDI, LATİF DEMİRCİ ÇİZDİ

  YALÇIN DOĞAN: MAHKEMELİK FOTOĞRAFLAR

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı