GeriGündem MEB ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB ücretli öğretmenlik mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklanmıştı. Peki, ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı duyurunun ardından gözler, yapılacak olan 5 bin ücretli öğretmen alımı sözlü mülakat yerlerine çevrilmilşti. Geçtiğimiz günlerde yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ek olarak planlanan 5 bin ücretli öğretmen ataması için sözlü mülakat yerleri bakanlığın internet sitesi üzerinden sorgulanabiliyor.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik başvurularıyla ilgili takvimi yayımlamıştı.

Sözlü sınav merkezi tercihleri, 1-4 Ağustos'ta alınacak. Adayların sözlü sınav merkezleri olan Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Malatya illerini bu tarihler arasında tercih etmeleri gerekiyor.

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri, 7 Ağustos'ta ilan edilecek. 11-14 Ağustos'ta sözlü sınavlar yapılacak ve sonuçlar 17 Ağustos'ta açıklanacak.

17-28 Ağustos'ta alınacak itirazlar, 31 Ağustos'ta sonuçlandırılacak. 4-7 Eylül tarihlerinde atama tercihleri açıklanacak ve atama sonuçları 11 Eylül'de kamuoyuna duyurulacak.

MEB ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak


Yorumları Göster
Yorumları Gizle