Gündem Haberleri

  Mazerete bak

  Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)
  27.02.2006 - 16:11 | Son Güncelleme:

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3'üncü Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, demiryollarında sarıklı, cüppeli ve sakallı görev yapan Halil İbrahim Usta'nın fotoğrafının istirahat halinde çekildiğini öne sürdü.

  Aydın'ın Nazilli İlçesi'nin Tren Garı'nda demiryolu yapım çalışmalarında görevlendirilmek üzere İstanbul'dan geçici görevle gelen yol yapımında kullanılan APT makinesinin operatörü Halil İbrahim Usta'nın sakallı, cüppeli ve sarıklı fotoğrafı, TCDD 3'üncü Bölge Müdürlüğü'nde sıkıntı yarattı.

  Bölge Müdürü Eriş, işçi Usta'dan savunma istediğini belirterek, şunları söyledi: “Halil İbrahim Usta bir ay önce İstanbul'dan yol yapımı için geçici görevle Nazilli'ye geldi. İstanbul'da işçi kadrosunda çalışıyor. Haber üzerine savunmasını aldık. Usta'nın bu fotoğrafı mesai saatleri dışında istirahat halindeyken çekilmiş. Usta evinde dinlenirken tren geçeceği söylenerek, makineyi çekmesi için çağrılmış. O da evden aniden bu kıyafetlerle gelmiş. Ben kendisini tanımıyorum. Sakalının uzunluğu ve biçimi konusunda işçilere, memurlar gibi müdahale edemiyoruz. Usta, geçen cuma günü İstanbul'a gitti, ancak birkaç gün içinde geri dönecek. Ancak hakkındaki tahkikat sonuçlanana kadar göreve başlayamayacak.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı