Gündem Haberleri

  Maymuna 40 trilyon miras

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  75 yaşındaki bir İngiliz kadın, hayvanları sevmiyor diye, kocasını vasiyetinden çıkardı ve 40 milyon sterlinlik mirasını maymunu, tavuskuşu ve köpeklerine bıraktı.

  Patricia O'Neill adlı İngiliz kadın hayvan merakı yüzünden eşiyle bir türlü anlaşamadı. Sonunda maymun yavrularını yatağına alınca eşi Frank, yataklarını bile ayırdı. Kenmore Kontesi'nin kızı olan Patricia O'Neill ise eşine pahalı bir misillemede bulundu.

  Maymunlar yaşadı

  Eşinin kendisinden uzaklaşmasını hazmedemeyen Patricia, Avustralyalı olan eşinin Sydney Olimpiyatları'nı izlemeye gitmesini fırsat bilerek vasiyetini değiştirdi. Hayvan dostu kadın, 40 milyon Sterlinlik (40 trilyon lira) mirasını başta 15 yaşında olan dişi şempanze Kalu olmak üzere 48 şempanze, 22 babun, tavuşkuşu ve köpeklerine bırakmaya karar verdi.

  Frank'e birşey yok

  İç savaşın hüküm sürdüğü Zaire'den kurtardığı maymun Kalu'nun gelecekte de refah bir hayat sürmesini istediğini belirten Patricia O'Neill, bu nedenle böyle bir karar aldığını söyledi. Frank'in Kalu ile diyalog kuramaması da vasiyetten çıkarılmasında etkili oldu. Patricia, ‘Kalu, 60 yaşına kadar yaşayabilir. Ben öldükten sonra hayvanlarıma ne olacak diye düşünmek istemiyorum’ diyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı