Gündem Haberleri

  Mayın kurbanı ağaya karşı da savaşmış

  Canan ALTINTAŞ, Ferit DEMİR/DHA
  16.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki 49’uncu Hudut Taşı yakınlarında önceki gün devriye görevi yaparken, PKK’lılar tarafından daha önce araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Diyarbakırlı er Mehmet Tangören’in acı haberi oturduğu eve ateş düşürdü.

  Şehit Tangören’in yakınlarının oturduğu Bismil İlçesi’nin Arslanlı Köyü’ndeki evlerine de Türk bayrakları asıldı. Acı haberi alan aile Diyarbakır Asker Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından aldıkları oğullarının cenazesini Kürtçe ağıtlarla toprağa verdi. Şehit Tangören’in daha önce Bismil’in Sinan Köyü’nde toprak anlaşmazlığı yüzünden ağaya karşı mücadele başlattığı, daha sonra Arslanlı Köyü’nünde de mücadeley devam ettiği ortaya çıktı. Köylülerin Ağa Kemal Sinanlı’ya karşı mücadelesi sırasında 2008’de yaşanan silahlı kavgada 1 kişi ölmüştü. Şehit Tangören’in ölen kişinin anma yıldönümünde evine Türk bayrağı astığı ve fotoğraf çektirip, kamerayla kaydettiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Tangören, “Şehitlerimiz için astık. Taziyeye gelen misafirlerimizin ve mevlit okuyacaklara, onun için astık. Cumhuriyet için astık. Bu köyde Cumhuriyet olduğu için astık” dediği belirlendi.
  Bu arada Tunceli’nin Hozat ilçesi Yenibaş Köyü Jandarma Karakolu’na ekmek götüren fırın işçisi Veli Sarısaltık dün yolunu kesen PKK’lılarca öldürüldü. Teröristlerin fırın aracına kurdukları bombalı tuzak ise askerler tarafından farkedilerek etkisiz hale getirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı