Gündem Haberleri

  "Mavi Hat" davasında tutuklu sanık kalmadı

  A.A
  14.01.2011 - 19:25 | Son Güncelleme:

  BOTAŞ'taki “yolsuzluk” iddiaları üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında yürütülen “Mavi Hat” operasyonunun ardından açılan davanın tutuklu son altı sanığının da tahliyesine karar verildi.

  Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar İbrahim Selçuk, Mustafa Şağban, Seydi Çevik, Ethem Tozlu, Rıza Çiftçi ve Hasan Turgay Günay ile bazı tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları katıldı.

  Davanın 41'inci celsesinde sanıklar esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam ederken tutuklu sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu.
  Mahkeme heyeti, ara kararında, davanın son tutuklu sanıkları eski BOTAŞ Genel Müdür Vekili Rıza Çiftçi, eski RTÜK Üyesi Seydi Çevik ile İbrahim Selçuk, Mustafa Şağban, Ethem Tozlu ve Hasan Turgay Günay'ın tahliyelerine adli kontrol şartıyla karar verdi.

  Buna göre bu sanıklar, ayda bir gün ikametgahlarındaki kolluk birimlerine imza verecek ve yurt dışına çıkamayacak.Üye Kadir Kayan, Selçuk ve Çevik'in tahliyelerine karşı çıkarak, karara şerh koydu. Kayan, karşı oy gerekçesinde, bu sanıkların “örgüt lideri konumunda olmaları, üzerlerine atılı suç sayısı, delil durumu ve kaçma ihtimallerine binaen çoğunluğun tahliye görüşüne katılmadığını” belirtti.Henüz savunmalarını yapmayan sanıklar, gelecek celsede de esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam edecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı