Gündem Haberleri

  Mavi Fil geliyor

  Hürriyet Haber
  21.08.2009 - 10:06 | Son Güncelleme:

  “Muppet Show” ve “Susam Sokağı” gibi yapımlarla tanınan Jim Henson imzası taşıyan animasyon film “Mavi Fil/The Blue Elephant” 28 Ağustos'ta vizyona girecek.

  Bilgisayar animasyonu macera filminin yönetmenliğini Kompin Kemgumnird yaptı. Senaryosunu Amraporn Pandinthong ve Evan Spiliotopoulos'un yazdığı filmde, Jeremy Redleaf, Carl Reiner, Thomas Sharkey, Martin Short seslendirme yaptı.

  Filmin Türkçe seslendirme kadrosunda ise Timuçin Esen (Khan Kluay), Ozan Güven (Jai) ve Ezgi Mola (Shaba Keaw) yer aldı.

  Filmin konusu özetle şöyle: “Khan Kluay, ormanın derinliklerinde bağımsızca büyüyen meraklı, yaramaz, genç bir fildir. Kayıp babasına ait doymak bilmez merakının sonucunda maceraya sürüklenir. Göğüs germek zorunda kaldığı zorluklar onu daha güçlü biri yaparken, olaylardan almış olduğu dersler onu cesaretli ve gururlu enerjik bir file dönüştürür. Aynı zamanda çok da iyi kalplidir. Bu zorlu yolculuğunda birçok değişik hayvanla karşılaşır ve onların yardımları sayesinde hem birçok güçlüğün üstesinden gelir, hem de ileride tüm zamanların en kahraman fili olmasına zemin hazırlar. Her ne kadar bu maceraya kayıp babasını bulmak için atılmışsa da Khan Kluay, yolculuğu sırasında dostluk, cesaret ve fedakarlık gibi daha anlamlı şeyler öğrenir. Hayvanlar aleminden başka, Khan Kluay aynı zamanda insanlarla bir arada yaşamayı öğrenir ve fillerle insanlar arasındaki ilişkiyi anlar.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı