Gündem Haberleri

  Mavi akbille deniz ulaşımı bedava

  A.A
  30.01.2006 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Kara ve raylı toplu taşıma araçlarını kullanan mavi akbil sahiplerinin, 1 Şubat Çarşamba günü başlayacak tek bilet uygulaması ile deniz ulaşımından bedava faydalanabileceği bildirildi.

  İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'den (İDO) yapılan yazılı açıklamada, 21 Ocak'ta İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde yapılan Ulaşım Zirvesi'nde, İstanbul içinde entegrasyonu sağlanmış toplu ulaşım araçlarında tek bilet uygulamasına geçilmesi kararı alındığı hatırlatıldı.

  Açıklamada, 1 Şubat Çarşamba gününden itibaren yürürlüğe girecek tek bilet uygulamasının, otobüs, deniz yolu ve raylı sistemde kent içi ulaşım entegrasyonunu sağlayacağı vurgulanarak, mavi akbil sahibi yolcuların 85 YTL karşılığında bir ay boyuncu sınırsız seyahat etme hakkına kavuşacağı ifade edildi.

  İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy da konuya ilişkin açıklamasında, projenin hayata geçirilmesi ile toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı cazip hale getireceklerine, köprü trafiğine alternatif olacak bu çözüm sayesinde binlerce İstanbullu'yu deniz ile buluşturacaklarına inandığını söyledi.

  Paksoy, tek bilet uygulamasıyla aylık 85 YTL karşılığında deniz ulaşımının ücretsiz gerçekleşeceğini, daha önce İETT otobüsleri, metro, tünel ve tramvayı kapsayan mavi akbilin, şehir hatları vapurlarında da geçerli olacağını bildirdi.

  Paksoy, “1 Şubat itibariyle başlayacak uygulama ile toplu taşıma araçlarında yüzde 30 oranında ucuzluk sağlanacak. Kara, demir ve deniz yolunda yapılan işbirliği toplu taşımayı özendirecektir” dedi.

  Ahmet Paksoy, İDO'nun daha önce deniz otobüsü yolcularına yönelik gerçekleştirdiği İDOMETRO uygulamasının da devam edeceğini bildirdi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı